Klíčové budou zápasy s týmy kolem dvanáctého místa. Ty musíme vyhrát, ví Jan Machálek

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Juniorka má za sebou dalších pět zápasů, ve kterých se jí střídavě dařilo lépe, jindy tolik ne. Zatímco doma Kohouti urvali tři body v utkání se Slavií a podlehli Spartě, ve vloženém kole si v přestřelce poradili s Jihlavou. Na tripu se pak Hanáci museli o body dělit. Nejprve díky gólu v poslední vteřině prodloužení brali dva body proti Mladé Boleslavi, pak smolně podlehli v prodloužení Liberci. Velmi zajímavý týden zažil Jan Machálek, který si připsal dva góly ve třech utkáních a poměrně překvapivý start.

Honzo, proti Spartě jste dokázali dotáhnout dvoubrankovou ztrátu, pak vám ale nevyšla třetí třetina, co se nepovedlo?

Chyba byla v tom, že po vstřeleném nebo inkasovaném gólu musí další lajna hrát na jistotu z obrany, to se nám bohužel po vyrovnání na 2:2 nepovedlo a hned dvakrát během krátkého času jsme inkasovali. To rozhodlo zápas.

O tom, že hraješ, ses dozvěděl dost narychlo, jak moc tě to překvapilo a jak těžké bylo dostat se do tempa?

Trenér mi říkal, ať přijdu na sraz a uvidí se, jestli budu hrát. Nakonec jsem se dozvěděl, že do zápasu nenastoupím, a tak jsem chtěl aspoň podpořit kluky z hlediště. Pak to proběhlo úplně rychle, na rozbruslení před zápasem měl jeden z kluků zdravotní problémy a pan Brančík mi řekl, ať se jdu rychle obléct. Do zápasu jsem naskočil bez rozcvičky a rozbruslení ale nijak mě to neovlivnilo, spíš naopak dvě, tři střídání a byl jsem zahřátý.

V zápase tě bylo dost vidět a dal jsi i první gól, jak jsi spokojený se svým výkonem a výkonem celé lajny?

Do zápasu jsem naskočil ve čtvrté brázdě s Hajšim (Dominikem Hajšmanem) a Liborem (Janků). Dvě třetiny jsme docela dobře odbojovali, vytvořili jsme si i nějaké gólové šance, takže jsem byl určitě spokojený. Ve třetí třetině mi dal trenér důvěru a posunul mě k Hustymu (Markovi Hustákovi) a Radkovi (Jelínkovi). Dokázali jsme vstřelit dva góly, takže za to jsem byl velice rád. A první gól? Byl to super pocit, bohužel mě pak ale mrzelo, že jsme spíš neurvali nějaké týmové body.

Zápas s Jihlavou jste dokázali rychle otočit a dlouho jste vedli, proč se to nepovedlo udržet?

Za stavu 3:1 jsme si mysleli, že máme zápas v kapse a začali jsme hodně vymýšlet a dělat individuální chyby. Za stavu 3:3 jsme měli přesilovku a Roky (Rok Macuh) se střelou do šibenice postaral o tři důležité body. Zbytek zápasu si šel celý tým pro výhru a díky bojovnosti jsme si přivezli do Olomouce tři body.

Jihlava není nejjednodušší soupeř, jak cenné tři body jsou?

Pro nás jsou všechny body důležité, jestli chceme pomýšlet na play-off. Všichni si toho ceníme a jdeme dal od zápasu k zápasu na sto procent.

Jak jste spokojeni se zápasem v Mladé Boleslavi? Dlouho jste vedli, nakonec pomohlo i trochu štěstí a gól v poslední vteřině prodloužení, abyste získali dva body.

Určitě jsme rádi za dva body. Boleslav je kvalitní soupeř, který je i vysoko v tabulce, tak to pro nás nebylo nic jednoduchého, ale bojovali jsme až do konce a v prodloužením i trochu se štěstím to Jelda (Radek Jelínek) rozhodl.

Dal jsi další gól (na 1:0), jak jsi spokojený s výkonem vaší lajny? Překvapil tě druhý gól během tří zápasů?

Ano překvapilo, já jsme spíš sváteční střelec, proto jsem maximálně šťastný za každou trefu (smál se). S naší lajnou spokojený jsem, nastoupil jsem s Hajšim (Dominikem Hajšmanem) a Liborem (Janků), pár zápasů jsme spolu už odehráli, tak jsme si na sebe i zvykli. To šlo vidět i u toho prvního gólu, kdy mi to tam Hajši krásně hodil před první tyčkou a já už měl jednoduché dostat puk do brány.

Liberec vám od začátku úplně nevycházel a přesto, že jste po prohře 1:2 v prodloužení získali bod, co bylo špatně?

Zápas jsme nezačali moc dobře. Liberec nás přehrával ve všech směrech, což se pak přeneslo i do druhé třetiny, ve které jsme dostali i první gól. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že budeme hrát jednoduše a zkusíme něco udělat s výsledkem, to se povedlo. Ve třetí třetině jsme byli najednou úplně jiný tým.

Máte z tripu tři body a chybí vám pět na nadstavbu, jak jste spokojeni a co bude klíčové v dalších zápasech?

Moc spokojení být nemůžeme, pořád ztrácíme pět bodů a navíc máme o zápas víc než ostatní. Proto musíme začít sbírat body i doma, kde se nám zatím moc nedaří. Klíčové? Klíčové budou hlavně zápasy s týmy okolo dvanáctého místa, které musíme vyhrávat.

Vaším dalším soupeřem je Třinec, se kterým jste po dobrých výkonech vysoko prohráli.

Má ale stejný počet bodů, co čekáte a co bude rozhodovat?
Třinec není náš oblíbený soupeř, proto to bude hodně ,ale je to jeden z těch velice klíčových zápasů, díky kterému můžeme poskočil o další místo. Bude to vyrovnaný zápas, kde budou rozhodovat každé maličkosti, ale věřím že do toho zápasu půjdeme všichni na sto procent a dokážeme je doma porazit.