Kohouti chtějí tři body! Získají je už v utkání s Vítkovicemi?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohouti chtějí rychle zapomenout na dvě nepovedená utkání a vrátit se na vítěznou vlnu. Příležitost mají už v pátek, kdy na Hanou přicestuje tým nedalekých Vítkovic. Svěřenci trenéra Petra zatím nepodávají takové výkony, jaké by asi chtěli a patří jim jedenácté místo. Využít momentálního tápání Vítkovic budou chtít i Hanáci, kteří se drží na sedmém místě. Podaří se získat Kohoutům tři body? To zjistíte v pátek od 18 hodin.

Poslední dva zápasy Kohoutům příliš nevyšly. V domácím utkání s Hradcem Králové získali Hanáci jen bod za prohru v prodloužení, duel se Zlínem sice slibně začal, po třígólové nadílce od Ševců ale Olomouc odjela zpátky domů bez bodu. Co v zápase se Zlínem nevyšlo? „Těžko říct. Koukali jsme samozřejmě na ten zápas na videu a dostali jsme góly, které bychom běžně asi nedostali. Naopak ale my jsme je také nedali a soupeř nás ani k ničemu nepustil. Hráli zodpovědně dozadu a je škoda, že když jsme vedli, rychle vyrovnali,“ mrzelo Marka Laše.

⇒ Útočník Marek Laš

Olomoučtí hokejisté už ale vyhlíží další kolo, kdy na domácí led přijedou Vítkovice. Před zápasem s týmem z Ostravska je ale potřeba ještě pár věcí trochu vypilovat. „Zlepšovat se dá trošku všechno, když na tom zapracujeme. Chce to víc střelby, zjednodušit přesilovky a víc osobní zodpovědnosti v oslabení. A taky tam něco občas vyklekat,“ uvažoval devětadvacetiletý hokejista.

Vítkovice v úterý 11. října odehráli utkání v rámci CHL, kdy si v zápase se slovenskou Nitrou pojistily postup do osmifinále Ligy mistrů. Odehrály tak o utkání víc než většina extraligových týmů, může se to na jejich pátečním výkonu podepsat? „Doufejme, že jo. Určitě to nebyl lehký zápas a my jsme měli o utkání míň. Doufám, že když si pohlídáme začátek, mohli by pak trošku tahat nohy,“ řekl.

V minulém roce se Kohoutům proti Vítkovickým příliš nedařilo. Ve čtyřech kolech se radovali jen ze tří bodů, když v prvním vzájemném zápase brali bod za prohru v prodloužení a ve třetím dokázali urvat dva body za výhru v samostatných nájezdech. „Každý zápas je jiný. Někdy nám to víc sedne se Zlínem, jindy s Vítkovicemi. Asi se to nedá takhle paušalizovat,“ tvrdil olomoucký útočník.

Po jedenácti kolech patří Olomouci sedmá příčka, s umístěním týmu jsou zatím olomoučtí hokejisté poměrně spokojení. „Zatím je to dobré. Něco jsme zbytečně ztratili, hlavně doma, takže je potřeba navázat na dobré výsledky a nějaké body získat,“ burcoval.

V minulém roce patřil Marek Laš k nejlepším střelcům Olomouce, v právě probíhající sezóně ale jeho roli, alespoň prozatím, převzal jeho spoluhráč z elitní formace, a to Jan Knotek. Levé křídlo prvního útoku ale může být se svými výsledky spokojeno. „Vždycky to může být trošku lepší, ale ani nemám důvod být nějak zklamaný,“ dodal závěrem.

Z KABINY SOUPEŘE: Vítkovice slaví postup do osmifinále CHL

Vítkovice se po uplynulé, nepříliš úspěšné, sezóně rozloučily hned s jedenácti hráči. Hostování skončilo Petru Kafkovi, který pár měsíců před dvěma lety strávil i v Olomouci, Jiří Burger zamířil zpět do Kladna, s Vítkovicemi se rozloučil i Peter Čerešňák, Tomáš Pastor nebo Jan Štencel. Do Olomouce zamířil Petr Strapáč, snížil se také počet brankářů. Zkušený Filip Šindelář nově obléká dres Litoměřic, Pavel Kantor Prostějova. Branku Vítkovic tak hájí dva mladí gólmani, a to Daniel Dolejš a Patrik Bartošák, který sbíral zkušenosti i v zámoří.

Své štěstí bude nově na Ostravsku zkoušet například zlínský Patrik Urbanec, Ivan Baranka nebo David Květoň z Chomutova. Volání mateřských Vítkovic vyslyšel i bojovník Jan Výtisk, po roce v KHL se vrátil i Ondřej Roman. Daniel Krenželok putoval do Vítkovic z kanadsko-americké QMJHL. Od 1. listopadu pak Vítkovičtí počítají také s příchodem Radoslava Tybora.

Ani letos zatím nejsou výkony Vítkovic takové, jak by si hráči a vedení klubu představovali. Vítkovickým patří s dvanácti body jedenácté místo a náskok před dvanáctou Plzní je pouze čtyřbodový. Po jedenácti kolech mají na svém kontě hráči v modrých dresech pět výher, z toho hned tři skončily po samostatných nájezdech. V dosud posledním utkání si však poradili s trápícími se Pardubicemi, a to 2:0. Vítkovičtí navíc definitivně potvrdili postup do osmifinále Ligy mistrů, když zvládli i poslední zápas se slovenskou Nitrou.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Jakub Petr
Kapitán: Rostislav Olesz
Hala (kapacita): OSTRAVAR ARÉNA (10 004)
Poslední utkání: Výhra nad Pardubicemi 2:0

SOUPISKA Vítkovic
STATISTIKY Vítkovice
ZMĚNY V KÁDRU Vítkovic
ZÁPASY Vítkovic

Držitelé průkazu ZTP/P, kteří se chystají na utkání s Vítkovicemi, musí svou účast nahlásit nejdříve 24 hodin před utkáním na email akreditace@hc-olomouc.cz. Na zápas pak mají vstup zdarma (na volný lístek).