Kohouti dál posilují útok! Přichází bojovník Petr Strapáč

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohoutům před dvěma týdny začala suchá příprava. Už před ní oznámilo vedení klubu příchod čtyř nováčků. Kromě brankáře Faltera posílilo Hanáky trio útočníků. Ofenzivní řady teď rozšíří další nová tvář! Bývalý vítkovický útočník Petr Strapáč strávil většinu své kariéry právě v ostravském klubu, v roce 2012 oblékl i dres českého národního týmu. V lednu letošního roku ovládl bodování Radegast indexu.

Petr Strapáč, útočník, 26 let

První kroky na bruslích dělal útočník Petr Strapáč na vítkovickém ledě. V ostravském klubu strávil celou svou další kariéru, už jako junior si ale zkusil několik zápasů za A tým Poruby a Havířova. Šestadvacetiletému forvardovi vyšla především sezóna 2013/2014, kdy si ve čtyřiceti osmi zápasech připsal jedenáct gólů a sedm nahrávek. Nyní už olomouckému centrovi se daří vyhýbat se i trestné lavici. Mezi muži si vždy odseděl maximálně 35 trestných minut. Strapáč v lednu minulého roku navíc vyhrál měsíční bodování Radegast indexu. Před dvěma lety přibrzdilo hráče, který ve Vítkovicích nosil číslo 43, zranění břišního svalu, které jej na delší dobu vyřadilo ze hry. I proto odehrál v sezóně jen osm utkání, v sezóně 2015/2016 už to ale bylo čtyřicet tři zápasů, ve kterých Strapáč dva góly vstřelil a na sedm přihrál.