Kohouti dostanou skvělou zdravotní péči od Neo Sport Clinic

O L O M O U C – Hokejový klub HC Olomouc uzavřel smluvní partnerství s prestižní klinikou ortopedie a sportovní traumatologie Neo Sport Clinic, která bude pro hráče zajišťovat veškeré ortopedické a rehabilitační služby.

Neo Sport Clinic patří mezi jedny z nejlepších klinik, které se zaměřují na rehabilitační a ortopedickou medicínu se specializací na sportovní traumatologii. V rámci preventivní a rehabilitační péče o hráče hokejového celku se lékaři kliniky zaměří především na hloubkovou diagnostiku pohybového aparátu a měkkých tkání, aby mohli jednotlivým hráčům ušít program péče na míru.

„Sportovní výkony na vrcholové úrovni jsou fyzicky velmi náročné a žádný hráč se čas od času nevyhne obtížím s vazy, svaly nebo klouby, jsme proto rádi, že se nám podařilo navázat partnerství s profesionály v oblasti sportovní medicíny, kteří mohou pomáhat našim sportovcům a klubovým lékařům, “ těší se na spolupráci hlavní trenér Zdeněk Venera.

Podstatnou výhodou využívání služeb Neo Sport Clinic je samozřejmě stejný region působení ( klinika sídlí v Olomouci na Horním lánu, viz webové stránky kliniky), takže sportovci ani lékaři nemusejí cestovat na dlouhou vzdálenost a rehabilitační péče je poskytována přímo v Olomouci.

Proč privátní klinika Neo Sport Clinic?

Pro samotné hráče je důležitá nejen komplexní péče ve zmíněné oblasti medicíny, ale především velké zkušenosti lékařů z Neo Sport Clinic v péči o vrcholové sportovce. Péčí vedoucího kliniky MUDr. Petra Neorala prošla celá řada špičkových sportovců včetně lyžaře Ondřej Banka či fotbalisty Milana Petržely.

„Náš tým se specializuje na sportovní traumatologii, což je poměrně specifická oblast ortopedie, kdy se zaměřujeme na zdravotní problémy v důsledku sportovních aktivit,“ doplňuje Petr Neoral.

Při diagnostice se sportovní traumatologové zaměřují nejen na epicentrum bolesti, ale na celkový stav těla. Mezi návštěvníky kliniky tak nepatří pouze vrcholoví sportovci, ale i pacienti, kteří mají problémy způsobené běžnou pohybovou aktivitou nebo ti, kteří se potřebují po ortopedickém operačním zákroku dostat rychle zpátky do hry. Správná a především včasně aplikovaná kombinace procedur v rámci tzv. pooperačních balíčků dokáže během pár týdnů vrátit do běžného provozu například koleno, či rameno rekreačního sportovce, který by jinak se svými potížemi chodil po nemocnicích několik měsíců.

Dalším významným benefitem pro klienty Neo Sport Clinic je pak možnost využití sofistikovaných infuzních terapií, které se používají nejen pro podporu hojivých poúrazových a pooperačních procesů, ale v provedení s vysokým zastoupením vitamínu C nebo hořčíku a dalších minerálů významně dokážou pomoci imunitě organismu a v boji se zvýšenými stresovými faktory v běžném životě.