Kohouti hlásí posilu do obrany! Na měsíční zkoušku přichází Karel Plášil

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Během suché přípravy a před začátkem nového ročníku nejvyšší soutěže se v Olomouci objevilo hned několik posil. Kromě brankáře Martina Faltera se ale jednalo pouze o útočníky. Nejnovějším členem kohoutího kádru je tentokrát ale obránce, a to dvaadvacetiletý Karel Plášil, kmenový hráč královéhradeckého Mountfieldu, který prozatím nastupoval za Litoměřice.

Karel Plášil, obránce, 22 let

Odchovanec českobudějovického Motoru strávil letošní a předchozí tři sezóny v Hradci Králové. V sezóně 2013/2014 vypomáhal také tehdy ještě prvoligovému Havlíčkovu Brodu, kde si ve třinácti kolech připsal tři asistence. Urostlý obránce pak, stejně jako v předchozích letech, obdržel i pozvánku do národního týmu, konkrétně reprezentační devatenáctky a dvacítky. Následující sezónu strávil Plášil v královéhradecké juniorce, A týmu Východočechů, ale také Litoměřicích, které s Mountfieldem spolupracují a kde mladý bek odehrál 41 utkání. I v minulém ročníku sbíral zkušenosti v prvoligových Litoměřicích, kde strávil většinu sezóny (35 zápasů; 1+7). I letos oblékl Karel Plášil dres Mountfieldu, prozatím však v pěti zápasech. Třináct kol odehrál u litoměřických Kališníků a připsal si dvě asistence.

FOTO (zdroj): www.mountfieldhk.cz