Kohouti odstartují novou sezónu doma! První zápas odehrají s Litvínovem

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Už odpočítáváte dny do návratu Kohoutů na led? My vám to čekání trošku zpestříme. Z Českého svazu ledního hokeje dorazilo rozlosování zápasů pro nadcházející sezónu 2016/2017, a tak se už nyní můžete podívat, kdy nejvyšší soutěž vypukne, nebo kdy se Hanáci poprvé představí doma. Zajímavý bude rozhodně i závěr nové sezóny, kdy se na olomouckém zimním stadionu odehraje moravské derby.

Na první domácí zápas se můžou fanoušci olomouckých hokejistů těšit hned na začátku Tipsport extraligy. V úvodním kole nejvyšší domácí soutěže, tedy 9. září, zavítá na olomoucký led Litvínov, který si v předchozím kole zkusil náročné boje o záchranu v baráži. Poté vyrazí Kohouti na led Mladé Boleslavi, která se stala jedním z překvapení extraligy, když došla až do semifinále.

Dlouho na sebe nenechá čekat ani utkání s druhým z týmů, který nakonec bojoval o přežití v baráži, a to s Karlovými Vary. První vzájemný zápas s Energií se odehraje na ledě zelenožlutého týmu, a to 16. září. Přesně o čtrnáct dní později bude mít Olomouc před sebou těžší oříšek, odcestují totiž do Podještědí na led úřadujícího mistra z Liberce.

Ještě předtím se ale fanoušci mohou těšit na vždy vyhecovaný zápas s Třincem, který dorazí na led stařičkého stadionu 27. září. Od začátku října až do jeho poloviny to budou mít jednodušší ti, kteří si nenechají ujít ani venkovní zápasy. Hanáci nejprve odehrají zápas ve Zlíně, poté doma vyzvou Vítkovice, hned na to vyrazí na území Komety. S tou také odehrají poslední kolo základní části, tentokrát ale před vlastními fanoušky, a to 3. března.

Celý rozpis zápasů najdete zde.