Kohouti se znovu představí doma! Hostí trápící se Jihlavu

Zuzana Spurná
O L O M O U C – V posledním utkání rozhodovala o vítězi a poraženém jediná branka a přes to, že Kohouti proti Kometě odehráli velmi dobrý zápas, chtějí dát na těsnou prohru rychle zapomenout. Možnost mají už v dalším kole, kdy na jejich led dorazí Jihlava. Dukla se sice krčí na posledním místě extraligové tabulky, své soupeře ale dokáže pořádně potrápit. Hanáci ale chtějí před svými fanoušky znovu urvat tři body. Jestli se jim to podaří zjistíte v pátek od 18 hodin!

Kohouti v utkání s Kometou s brněnským týmem dlouho drželi krok. Rozhodla nakonec až necelé dvě minuty před koncem tečovaná střela domácích. Kometa si tak za těsnou výhru 1:0 připsala cenné tři body, Hanáci domů odjeli s prázdnou. I přes počáteční zklamání však můžou na utkání najít pozitiva. „Můžeme si z toho vzít to, že jsme odehráli vyrovnaný zápas proti kvalitnímu týmu. Musíme ale ještě popracovat na koncovce,“ uvědomoval si Bruno Mráz.

O velké šance nebyla nouze ani na jedné straně, oba týmy však držely nad vodou skvěle chytající brankáři. V závěru to navíc byli Olomoučtí, kteří víc zaměstnávali gólmana soupeře. „Ve třetí třetině jsme měli pár šancí a řekl bych, že ke gólu chybělo jen pár centimetrů,“ vracel se k utkání.

Extraliga od poloviny prosince nabrala pořádně rychlé tempo a hraje se tak téměř každý druhý den. S nabitým programem se však olomoučtí hráči rychle sžili. „Podle mě se to mezi hráči nějak neřeší. Jednou je zápasů víc, jindy míň. Akorát je méně času na regeneraci, ale každému hráči vyhovuje něco jiného,“ tvrdil hokejista se slovenskými kořeny.

V dalším kole zavítá na olomoucký led Jihlava. Přesto, že je Dukla nováčkem soutěže, od startu letošního ročníku své soupeře pořádně trápí. I přes dobré výkony se ale trápí na posledním místě tabulky. Překvapila Jihlava svými vyrovnanými výkony? Těžko se k tomu můžu vyjádřit, protože je to pro mě první sezóna. Čekáme ale nepříjemný a bojovný hokej,“ uvažoval olomoucký útočník.

Základní část se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci a Kohouti se drží na šestém místě. Dobře si ale uvědomují, že slevit ze svého tempa nemohou. „Bude důležité nepolevit z toho hokeje, který jsme hráli doteď a hrát každý zápas nadoraz,“ měl jasno forvard nosící na drese číslo třináct.

Z KABINY SOUPEŘE: Jihlava trápí soupeře, přesto se krčí na dně tabulky

Jihlavě se na konci uplynulého roku příliš nedařilo. Od začátku prosince dosud se mohla radovat pouze ze tří výher, z toho jednou až v prodloužení, kdy si ale Dukla připsala cenný skalp Třince 1:0. V posledních třech kolech si však mohl tým z Vysočiny do tabulky připsat jen tři body. Nejprve přetlačil trápící se Litvínov 5:4, pak se však Jihlavští nedokázali prosadit proti Liberci, kterému podlehli 0:2. Ve 38. kole se fanoušci na Horáckém zimním stadionu museli smířit s prohrou 1:3 proti Hradci Králové.

O prostor mezi třemi tyčemi jihlavské branky se téměř rovným dílem dělí Jakub Škarek, který na konci roku plnil reprezentační povinnosti s národním týmem do 20 let a zkušený Lars Volden. Zatímco Škarek nastoupil do sedmnácti utkání a jeho úspěšnost se zatím zastavila na čísle 90,04 %, Volden odchytal o zápas méně a jeho čísla jsou o trošku vyšší – 90,52 %.

Jihlava se může pyšnit i velmi vyrovnaným útokem. Produktivitu útočníků vede zkušený Tomáš Čachotský, který si kromě šesti gólů připsal i třináct asistencí. Podílel se tak na každé čtvrté jihlavské vstřelené brance. Nejlepším střelcem je pak s osmi góly Josef Skořepa, který kromě toho ještě na šest gólů nahrával. Nejproduktivnějším zadákem Dukly je zahraniční posila Erik de la Rose, který nasbíral čtyři góly a devět asistencí.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Petr Vlk
Hala (kapacita): Horácký zimní stadion (7 500)
Poslední utkání: Prohra s Hradcem Králové 1:3