Kohouti si v evropském žebříčku polepšili! Patří jím 46. místo

Karolína Vysloužilová
O L O M O U C – Jako každý rok, i letos vyšel žebříček evropských hokejových týmů za sezónu 2015/2016. Vůbec nejvýše postaveným českým klubem je úřadující mistr z Liberce, neztratili se ovšem ani olomoučtí Kohouti. Oproti minulému roku si polepšili o dvaačtyřicet míst a v konkurenci 250 evropských týmů obsadili čtyřicáté šesté místo!

Extraligové týmy v evropském žebříčku

4. HC Bílí Tygři Liberec

7. HC Sparta Praha

29. HC Škoda Plzeň

38. Mountfield HK

41. BK Mladá Boleslav

46. HC Olomouc

57. PSG Zlín

64. Piráti Chomutov

72. HC Oceláři Třinec

76. HC Kometa Brno

81. HC Vítkovice Steel

82. HC Verva Litvínov

88. HC Dynamo Pardubice

108. HC Energie Karlovy Vary

V uplynulé sezóně si Hanáci, vedli nad očekávání dobře. Po odehrání základní části jim patřilo páté místo, které jim zajistilo přímý postup do čtvrt finále play-off. Zde narazila Mora na Plzeň, které nakonec podlehla 1:4 na zápasy. A právě tento úspěch, ve který před sezónou věřili jen největší optimisté, pomohl Olomouckým k postupu do první padesátky nejlepších hokejových týmů Evropy. Za sebou kromě třeba brněnské Komety či dalšího moravského rivala ze Zlína nechali například také Dynamo Minsk.

Do první stovky se kromě Hanáků dostalo rovněž dalších dvanáct extraligových příslušníků. Pouze karlovarská Energie měla pořadové číslo vyšší než sto, konkrétně se umístila na 108. příčce. Nejlepší umístění, čtvrté místo, připadlo vcelku očekávaně libereckým hokejistům. Jejich finálový protivník, Sparta Praha, obsadil sedmé místo.

Podruhé v řadě se na prvním místě umístil tým CSKA Moskva. Na kompletní žebříček 250 nejlepších evropských mužstev se můžete podívat zde.