Kohouti si volno neužijí, čeká je utkání s předposlední Třebíčí

Luděk Stránský
O L O M O U C - Pouze jeden den odpočinku měli hokejisté Olomouce před dalším kláním. Po sobotním vítězství nad Litoměřicemi totiž Hanáci v pondělí změří síly s Třebíčí. Mora je stále druhá a ztrácí pět bodů na vedoucí Ústí, Horáci zaujímají předposlední příčku. Navýší Kohouti svou vítěznou sérii na tři utkání v řadě a porazí Třebíč i podruhé? Duel 16. kola začíná v 17:30 v MANN + HUMMEL areně.

Svěřenci trenérů Fialy a Tomajka si v posledním zápase poradili před svými fanoušky s Litoměřicemi. Mora se radovala díky proměněným přesilovým hrám, ale týmu k výhře pomohl i gólman Kašík, který zneškodnil všechny akce soupeře a už v druhém zápase nedostal branku.

Třebíč naopak podlehla ve venkovním střetnutí Hradci Králové, přesto si z východu Čech odvezla bod za prohru v prodloužení. Za pozornost ale stojí poslední domácí zápasy Horáků, neboť na svém ledě už třikrát v řadě neprohráli. Přestříleli Havlíčkův Brod (6:4), poradili si i s Ústím (3:2p) a naposledy zdolali Most (5:3).

Zajímavosti duelu

⇒ Mora je v tabulce druhá, Třebíč předposlední

⇒ Minulý vzájemný zápas vyhráli Kohouti 5:1

⇒ Třebíč na svém ledě neprohrála třikrát v řadě

⇒ Mora se chlubí vyrovnanými brankáři – Kašík (96,5%), Žigárdy (92,1%)

⇒ Nejproduktivnějším hráčem Horáků je David Dolníček (5+7)

⇒ Nejvíce bodů v dresu Kohoutů má zatím na svém kontě Jiří Řípa (2+12)

⇒ V dresu Třebíče dříve působili Michal Pšurný a Ondrej Šedivý

Oba týmy se spolu utkaly ve třetím kole, kdy Hanáci doma přehráli svého soupeře poměrem 5:1. Třebíč sice dokázala vývoj zápasu srovnat, poté však Pekr proměnil trestné střílení a Kohouti přidali ještě další tři branky.

Pro pondělní utkání je stále otázka návratu trojnásobného mistra světa a olympijského vítěze Jiřího Dopity zahalena otazníky, v duelu s Litoměřicemi ho bolavá záda pustila jen na tribunu. "Měl by snad nastoupit ve středu proti Písku, zda bude v pořádku už v pondělí, to nevíme," řekl po zápase trenér Jan Tomajko.

V minulém vzájemném klání nastoupil do branky olomouckých Žigárdy, v pondělním utkání však řada přijde nejspíš na Kašíka. Svého staršího kolegu střídal téměř v polovině utkání s Jihlavou, od té doby neinkasoval žádnou branku, jeho úspěšnost nyní dosahuje 96,5 % a zlínský odchovanec se vyhoupl do čela prvoligových statistik.

Zkušenosti z působení v Třebíči má ze sezóny 2006/07 útočník Michal Pšurný, kdy v dresu Horáků nasbíral sedmnáct bodů během devětatřiceti utkání. Deset zápasů v třebíčských barvách má za sebou také dvaadvacetiletý Ondrej Šedivý.

O fair play a plynulost duelu se bude starat trojice sudích Horák – Jílek, Šperl. Fanoušci Kohoutů mohou utkání sledovat v on-line textovém přenosu. Střetnutí startuje v pondělí v 17:30 na zimním stadionu v Třebíči.

Sestavy z posledních utkání

SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec – Rangl, Kania, Kadela, Valenta, V. Brož, Dietz, Sláma – Dočekal, Dolníček, Laš – Heřman, Kaut, Burian – Kovalský, Stejskal, M. Čech – Vondráček, Vítek, Přibyl. Trenéři: Kamil Pokorný a Radek Novák.

HC Olomouc: Kašík – Lhotský, Kotvan, Bartoň, Ondrušek, Staněk, Mikel, Nedbálek, Horák O. – Kucharczyk, Kolouch, Šlahař – Šedivý, Řípa, Haluza – Hlinka, Herman, Selingr – Rác, Pekr, Haas. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.