Kohouti touží prodloužit neporazitelnost. Uspějí na ledě Trenčína?

Michal Sobecký
O L O M O U C – Čtyři výhry, z toho tři v samostatných nájezdech. S takovou bilancí vstupují olomoučtí Kohouti do druhé poloviny přípravných zápasů. Tu načnou už v úterý s prvním zahraničním soupeřem přípravy. Kohouti poměří své síly se slovenským Trenčínem. Jak dopadne tento souboj české a slovenské extraligy? To zjistíme už v úterý večer, zápas začíná v Trenčíně úderem osmnácté hodiny.
⇒ Útočník Marek Laš

Zatím spokojeni mohou být Kohouti s výsledky, kterých dosáhli v přípravě. Ani jednou se totiž soupeřům nepodařilo vymyslet na Olomoucké recept. Týmy Třince, Vítkovic a Komety tak odešly ze souboje s Kohouty poražené. A to i přesto, že soupeři Kohoutů často nasadily do zápasů pořádně silné sestavy. „V zápasech nás hodně podrželi gólmani. Důležité je to i proto, že jsme soupeře příliš nepřehrávali,“ míní útočník Marek Laš.

Ten je jedním z řady hráčů, kteří v mužstvu zůstali z loňského roku. Místo jiných však Olomouc angažovala nové tváře, většinou spíše mladší hráče. „Někteří spoluhráči odešli, jiní přišli. Za odchozí jsme dostali významné náhrady. Nejsou to sice typově stejní hráči, ale určitě budou pro tým přínosem,“ říká ke změnám v sestavě, které Olomouc přes léto prodělala.

Zajímavosti zápasu

⇒ Olomouc v přípravě ještě neprohrála.

⇒ Během léta se Trenčín střetl hned s několika týmy, včetně například brněnské Komety. Ta zvítězila 4:1.

⇒ Speciální může být utkání pro olomouckého brankáře Branislava Konráda. V létě přišel na Hanou právě z Trenčína.

Marek Laš se však opět vrací k průběhu přípravy. Během ní sice Kohouti zatím příliš střelecky neexcelují, zároveň jim to však na výhry stačí. A v nájezdech se jim daří přímo náramně. „Střelba je něco, na čem musíme zapracovat. Ale trénovali jsme dlouho a bylo to hodně namáhavé. Doufám, že až se dostaneme z letní únavy, budeme mít na zakončení více sil,“ uvádí Marek Laš. A jak hodnotí vysokou úspěšnost Hanáků v nájezdech? „Máme šikovné kluky, kteří nájezdy umí řešit,“ myslí si.

Své schopnosti budou moct Kohouti otestovat ještě v dalších čtyřech přípravných zápasech. Prvním z nich je slovenský tým Trenčína, který v ročníku 2014/2015 skončil v tamní extralize šestý. Samotný Marek Laš už se sice v kariéře s pár slovenskými celky utkal, s Trenčínem však podle jeho slov ještě ne. „Loni jsme ale hráli s Nitrou a Trenčín by podle všeho měl být podobně silným soupeřem,“ říká Marek Laš.

⇒ HK Dukla Trenčín

Jak silným mužstvem Trenčín je se teprve ukáže. Už teď se ale dá říct, že některá jména z trenčínské soupisky jsou českým fanouškům známá. Za všechny jmenujme Jana Cháberu, který se letos dostal do Trenčína z Kladna.

Zároveň však i někteří slovenští hráči v dresu trenčínské Dukly už okusili angažmá v České republice. Je mezi nimi například zkušený obránce Richard Pavlikovský, který má za sebou například působení ve Znojmě. V Česku známá je však i jedna z největších hvězd týmu a mnohonásobný reprezentant Róbert Petrovický, jenž působil v Kometě Brno.

Zatím však Kohouti trénují a přípravu na slovenské mužstvo mají teprve před sebou. „Čeká nás trénink v pondělí večer a v úterý. Myslím, že tam určité pokyny k tomu, jak Trenčín hraje a na co se připravit, zazní,“ domnívá se Marek Laš, v loňské základní části extraligy autor devatenácti kanadských bodů.

Pro fanoušky Olomouce, kteří nevyrazí na Slovensko, bude připraven textový on-line přenos. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

FOTO (zdroj): www.hc-kometa.cz