Kohouti vyráží na Kometu! Naváží na předchozí vítězství?

Martin Vavruša
O L O M O U C – V pátek Kohouti zlomili sérii čtyř proher, když porazili Vítkovice vysoko 5:0, nyní je však čeká třetí tým tabulky, HC Kometa Brno. Oba předchozí duely s Jihomoravany přinesly napínavou bitvu se spoustou branek, po níž se vždy radovali domácí hráči. Tentokrát se však Brňané budou muset obejít bez dvou skvělých útočníků. Využijí toho Kohouti a naváží na vítězství z posledního duelu? Utkání začíná v neděli v 17:20 a v přímém přenosu je bude přenášet Česká Televize.

V minulém utkání Kohouti změřili své síly s Vítkovicemi a poprvé v letošní sezóně je dokázali porazit. Navíc tak ukončili čtyřzápasovou sérii porážek. „Utkání se nám vydařilo. Před začátkem jsme si řekli některé věci, které musíme změnit, napadaly nám tam góly, podržel nás brankář a byli jsme aktivnější, hráli jsme víc do těla. Vítkovice pak nevěděly kam skočit, a my jsme je točili,“ pochvaloval si Juraj Mikúš.

⇒ Útočník Juraj Mikúš

Ten zápas okořenil i pěstním soubojem s Karolem Slobodou. „My se známe s Karolem z reprezentace, hrávali jsme spolu. Já jsem měl pocit, že to začal on, když mě jako první krosčekoval, ale to jsou emoce, on potom tvrdil na trestné lavici, že jsem to začal já a že to bylo zbytečné. Moc si to nepamatuji, ale každý to viděl ze svého pohledu, pak jsme si podali ruky, a důležité je, že se ani jednomu z nás nic nestalo,“ vracel se k potyčce hráč s třiatřicítkou na drese.

K příštímu utkání vyrazí Kohouti do Brna, aby změřili své síly s Kometou. „Mají výborný ofenzivní tým, takže určitě budou chtít útočit. Dost se spoléhají na podporu z druhé vlny, útočníci zabrzdí akci a potom to dávají obráncům, kteří jsou opravdu schopní. Věřím ale, že si něco z dnešního zápasu přeneseme i na neděli,“ vysvětloval brněnský styl hry devětadvacetiletý útočník.

Klub z moravské metropole se může chlubit jmény nabitým kádrem, v nedávných utkáních však na listinu zraněných hráčů přibyl jejich nejlepší střelec, Martin Zaťovič, a druhý nejproduktivnější hráč, Martin Erat. „Na jejich výkonu se to zřejmě podepíše, ale těžko říct, jak. Takoví hráči týmu určitě chybí, ale jejich zranění občas pomůže ostatním semknout se. Nikdo si samozřejmě nepřeje zranění hráčů a bylo by mnohem lepší, kdybychom je porazili i s těmito hráči v sestavě, ale to patří k hokeji. I my jsme se teď museli vypořádat s virózou,“ připomněl hráč, který se slovenskou reprezentací vybojoval stříbrnou medaili na mistrovství světa 2012.

Předchozí utkání Kohoutů s Kometou přinesla spoustu gólů a olomoucký útočník očekával podobný průběh i tentokrát. „Když jsme hráli poprvé na Kometě, dostali jsme tři góly během první třetiny, ale dokázali jsme se vrátit do utkání, a také v Olomouci to bylo dost ofenzivní. Řekl bych, že v neděli se dá očekávat útočný hokej, a věřím, že nám tam zase nějaké góly napadají,“ odhadoval Juraj Mikúš.

Z KABINY SOUPEŘE: Zranění Erat i Zaťovič

Brněnský tým letos vstoupil do sezóny s těmi největšími ambicemi, a jak by taky ne – jejich tým oplýval řadou zvučných jmen a brzy i výsledky začaly potvrzovat, že s Kometou je letos potřeba počítat. V prvním měsíci prohráli Jihomoravané jen jednou a to navíc na samostatné nájezdy a ještě po čtvrtině sezóny se dělili s Třincem o první místo. V listopadu však podlehli trápícím se Pardubicím a stroj na body se začal zadrhávat. Postupně prohráli s Libercem i Spartou a tabulkou klesli na třetí místo.

Za pozicí týmu stojí především vysoká úspěšnost střelby, neboť Kometa promění v branku více než každou devátou střelu. V tabulce produktivity tak mají Brňané v nejlepší desítce hned dvě jména, Marka Kvapila a Martina Erata, jenž si však v utkání s Libercem zlomil zápěstí a několik zápasů proto bude muset vynechat. Obejít se Kometa musí i bez svého nejlepšího střelce, Marka Zaťoviče, který si zlomil ruku jen o dva dny dříve.

⇒ HC Kometa Brno

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Libor Zábranský
Kapitán: Ondřej Němec
Hala (kapacita): DRFG Aréna (7 700)
Poslední utkání: Prohra s Chomutovem 3:6

SOUPISKA Brna