Kohouti začnou novou sezónu na Spartě, v prvním domácím zápase s Mountfieldem

Klub
O L O M O U C – Hokejová Tipsport extraliga již zná své rozlosování pro ročník 2015/16! Mora oproti své první sezóně v extralize po 17 letech začne dlouhou cestu základní částí na venkovním ledě. A může se hned na start těšit na pořádný kalibr, Moru totiž bude hostit pražská Sparta. První domácí zápas pak Kohouti sehrají s královéhradeckým Mountfieldem. První kolo je na programu v pátek 11. září!

Sotva hokejová horečka po domácím mistrovství světa skončila, všichni příznivci v České republice již zase obracejí své pohledy na své oblíbené kluby. A většina z nich si už může v kalendáři zaznačit termíny, ve kterých se budou moci přijít podívat na hokej. Stejně tak tomu je i u příznivců olomouckých Kohoutů, kteří vstupují do své druhé extraligové sezóny. Ročník 2015/16 začne Mora v pátek 11. zaří ledě týmu Sparta Praha, o dva dny později naopak na svém ledě přivítají Hanáci celek Hradce Králové. Základní část skončí 4. března, Kohouti odehrají utkání 52. kola v třinecké WERK ARENĚ.

Změny před novou sezónou:

Zástupci jednotlivých klubů se před několika dny rozhodli pro pár změn v regulích Tipsport extraligy. Tou nejzásadnější je, že od pátého utkání v play-off se bude muset rozhodnout v prodloužení, jinak řečeno, bude se hrát do té doby, než padne branka. Formou nájezdů se tak budou moci zápasy rozhodovat jen v prvních čtyřech duelech série.

Druhá důležitá změna se týká cizinců. Dříve mohly kluby využít jen šest licencí na cizince, od příští sezóny však budou moci týmy nejvyšší soutěže angažovat libovolné množství zahraničních hráčů. Do zápasů jich však budou moci nasadit maximálně šest, tedy stejný počet, jako tomu bylo i v minulosti.

Hrací systém:

Základní část extraligy má 52 kol. Rovnou do čtvrtfinále postupují celky, které se po odehrání základní části umístí na prvních šesti místech. Týmy na sedmém až desátém místě jdou do předkola, kde se v sérii hrané na tři vítězné zápasy utkají o postup mezi nejlepších osm. Mužstva na jedenáctém až čtrnáctém místě budou v tzv. play-out usilovat o to, aby se vyhnula baráži, do které jdou poslední dva celky extraligy.

Podívejte se na první čtvrtinu rozlosování základní části z pohledu Mory, tučně vyznačené řádky znamenají domácí utkání Kohoutů. Upozorňujeme, že rozpis se v závislosti na využití jednotlivých hal může měnit. Časy, v nichž budou utkání začínat, doplníme v průběhu několika týdnů. Kompletní rozpis zápasů naleznete zde.

Rozpis první čtvrtiny základní části Tipsport extraligy:

1. kolo, pá 11.9.: Sparta – Olomouc
2. kolo, ne 13.9.: Olomouc – Hradec Králové