Kohouti zajíždí na led nevyzpytatelného Mountfieldu. Kdo získá cenné body?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Po dramatickém utkání na ledě Chomutova čeká Kohouty další zápas na stadionu soupeře. Hanáci zajíždí do Hradce Králové, na který nemají příliš dobré vzpomínky. O motivaci je tak postaráno. Olomoučtí hokejisté mají jediný cíl, získat tři body. Kohouti se v posledním utkání rozstříleli, Hradec Králové zažil pravý opak. Kdo bude šťastnějším týmem tentokrát a připíše si výhru? Utkání začíná v neděli v 17 hodin.

Do zápasu s chomutovskými Piráty Kohouti vstoupili velmi dobře, když už v první minutě zásluhou využité přesilovky vedli, domácí ale zvládli ještě během první třetiny vývoj utkání otočit. Zápas se pak změnil v pořádnou gólovou přestřelku a jejího vítěze musely nakonec určitě až samostatné nájezdy, v nichž byli šťastnější Piráti. „Utkání se hodnotí těžko, neboť jsme to nedovedli do vítězného konce za tři body, ale získali jsme jen jeden. V prodloužení jsme měli dvě velké šance, bohužel jsme je ale neproměnili,“ mrzelo Alexe Rašnera.

⇒ Obránce Alex Rašner

Kohouti vedli ještě v poslední minutě třetí třetiny 4:3, vše ale změnil gól Ivana Humla čtyřicet vteřin před závěrečným hvizdem. Místo tří bodů tak Hanáci rázem bojovali o body dva. „Ve třetí třetině jsme spíš čekali, co vymyslí oni, a z našich chyb jsme dostali dva góly, které vedly do prodloužení, a pak do nájezdů,“ litoval dvacetiletý hokejista.

Dalším soupeřem, kterému se Kohouti postaví, bude Hradec Králové. Na Mountfield nemají Olomoučtí příliš dobré vzpomínky. V posledním vzájemném utkání Hanáci třikrát vedli, po prodloužení se ale museli smířit pouze s bodem. O motivaci v odvetě je tak postaráno. Kohouti si ale dobře uvědomují sílu soupeře. „Protože jsem proti Hradci dlouho nehrál, nevím, jak hrají teď, ale co vím určitě je, že to bude bruslařsky těžký zápas. Určitě po nás půjdou rychle,“ uvědomoval si.

Olomouc má před zápasem s Mountfieldem určitou výhodu. Po dlouhé cestě do Chomutova se hráči na Hanou nevraceli, během víkendu se přesunuli rovnou do Hradce Králové, kde absolvují společné tréninky. Kohoutům tak ubyla nutnost cestování ještě v neděli. „Myslím si, že Olomouc není tak daleko od Olomouce, ale je dobře, že jsme pohromadě a můžeme se bavit o věcech na ledě i mimo zimák,“ usmíval se talentovaný zadák.

Alex Rašner se po jeho dosud posledním reprezentačním startu dlouho zotavoval ze zranění a na svou letošní šanci v extralize čekal až do domácího zápasu s Karlovými Vary. Jeden z nejmladších Kohoutů už je však v pořádku a připraven i do dalších utkání. „Byl jsem dlouho zraněný a bylo to těžké. Už je to ale za mnou a jsem stoprocentně fit. Jsem rád, že hraji a snad to tak bude pokračovat dál,“ doufal obránce s číslem 27 na dresu.

Z KABINY SOUPEŘE: Výsledková houpačka vynesla Mountfield na páté místo

Ještě během podzimu došlo v kádru Hradce Králové k několika změnám. Mountfield nabídl možnost extraligového působení bývalému hráči Slavie Michalu Dragounovi. Východočesko partu pak v listopadu opustili útočníci Tomáš Bulík a Ryan Potulny. Na zkoušku právě do Olomouce se vydal urostlý obránce Karel Plášil, který ale zatím většinu zápasů odehrál za prvoligové Litoměřice.

Mountfield může být se svým umístěním v tabule zatím spokojený. Během dosud odehraných zápasů nezažil žádný výsledkový propadák a díky jedenácti výhrám se drží na pátém místě. V posledních dvou kolech ale Královéhradecké zradila koncovka, když se proti Plzni i proti Liberci prosadili pouze jednou (1:4 a 1:2).

Nejvíce prostoru v brance dostává teprve třiadvacetiletý Patrik Rybár, který v Hradci Králové sbírá své první zkušenosti s českou nejvyšší soutěží. Slovenský brankář odchytal patnáct utkání s úspěšností 92,27 %. Mezi obránci se bodově nejvíce daří zkušenému Stanislavu Dietzovi (4+7), nejlepším plus mínus se ale může pyšnit René Vydarený (+10). Dvojici nejproduktivnějších útočníků dělí pouhý bod. Richard Jarůšek se trefil devětkrát a je nejlepším střelcem Mountfieldu, přidal ale ještě dvanáct asistencí. Kapitán Hradce Králové, Jaroslav Bednář, je se čtrnácti nahrávkami zase nejlepším asistentem, brankáře soupeřů překonal šestkrát.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Václav Sýkora
Kapitán: Jaroslav Bednář
Hala (kapacita): FORTUNA aréna (6890)
Poslední utkání: Prohra s Libercem 1:2

SOUPISKA Hradce Králové