Kohouty čeká poslední zápas roku 2017! Prodlouží proti Spartě sérii?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Nabitý program nejvyšší české soutěže rychle pokračuje a Kohouty čeká po jednodenní pauze další těžký soupeř. Na led Olomouce dorazí pražská Sparta, se kterou se Hanáci letos o body pokaždé dělili. Po výborném výkonu na ledě Třince však Kohouti touží po třech bodech a před vlastními fanoušky si připsat další výhru. Podaří se jim to? To zjistíte netradičně v sobotu od 17 hodin. Buďte u toho!

Kohouti vstoupili do utkání na ledě Třince výborně a už v páté minutě se po střele Jergla radovali z první branky. Oceláři ale dokázali zápas třemi góly otočit a hosté museli dotahovat. To se jim díky bojovnému výkonu povedlo a po samostatných nájezdech nakonec brali dva body. „Celkově to bylo výborné utkání. Pohrozili jsme i z brejku a věřili jsme, že jsme schopní to vyrovnat a vyhrát. Nějaké šance byly, ale za dva body jsme rozhodně rádi. V Třinci to není jednoduché. Vletěli na nás, ale tohle nás posouvá dopředu. Užili jsme si to,“ usmíval se Jan Knotek.

Olomouc vyrazila do Třince ve velmi oslabené sestavě. V obraně chybělo hned pět stabilně nastupujících beků. Prostor tak dostal třeba i junior Ludvík Rutar, nováček týmu Zdeněk Čáp či navrátilec Tomáš Dujsík. „Trošku chyběla taková ta rozvážnost a zkušenost, ale myslím, že se s tím kluci poprali a odehráli dobré utkání,“ chválil své spoluhráče.

Na rozdíl jediné branky snižoval právě Jan Knotek a znovu tak vrátil Hanáky do hry. Po utkání ale přiznal, že to byl poměrně kuriózní gól. „Byl to takový šťastný gól, přihrál mi rozhodčí, ale počítá se to. Už ale nevím, který to byl, “ smál se. „Myslím, že právě to nás uklidnilo a uvědomili jsme si, že jsme schopní vyrovnat,“ prozradil olomoucký centr.

Kohouti si tak už potřetí v sezóně připsali cennou výhru nad silným výběrem Třince a dokázali, že jim páté místo v tabulce, právě těsně za Oceláři, nepatří náhodou. „Myslím si, že jsme teď v herní i psychické pohodě, takže jsme to hned nezabalili a hráli jsme o druhý gól, který jsme dali, a pak jsme tomu věřili. Svou roli hrálo i to, že jsme věděli, že nás ještě letos neporazili,“ řekl hráč nosící na drese tradiční dvanáctku.

Olomouc znovu překvapuje širokou hokejovou veřejnost a své postavení v tabulce i herní pohodu si momentálně užívá. Kohouti ale dobře ví, že ani teď nesmí nic podcenit. Kde se ale taková pohoda letos vzala? „Těžko říct, kde se to vzalo. Šlapeme jako tým, v lajnách si to sedlo a víme, co od sebe čekat. Jsme silní v hlavách a já doufám, že to vydrží a budeme makat dál. Nesmíme být moc na hrušce, zpychnout a myslet si, že to teď půjde samo. Myslím ale, že to ani trenéři nedovolí. Musíme makat dál a být pokorní,“ uvědomovala si stálice olomouckého útoku.

Z KABINY SOUPEŘE: Výkony v prosinci? 50:50 Po čtyřzápasovém zaváhání Sparta zase vítězí

Spartě se během nabitého prosincového programu daří tak napůl. Hned v první den posledního měsíce roku porazili Pražené Pardubice jasně 4:1, o dva dny později ale narazili na houževnatou Duklu a rozhodnout nakonec muselo až prodloužení. V tom se ze dvou bodů za výhru 6:5 radovala Sparta. Pak však přišla série čtyř porážek.

Sparťané nejprve v dohrávce 16. kola podlehli Vítkovicím 2:4, o tři dny později podlehli ostravskému klubu ještě vyšším rozdílem, a to 3:7. Pražanům se po reprezentační přestávce nedařilo ani proti Litvínovu a museli se smířit s prohrou 3:6, v dalším kole pak nestačili na ambiciózní Plzeň (1:3). V posledních dvou kolech to však znovu byla Sparta, která se mohla radovat z výhry i zisku šesti bodů. Nejprve totiž přetlačila Kometu 3:2, poté Liberec 3:0.

O prostor v brankovišti se téměř rovným dílem dělí David Honzík a finská posila Sami Aittokallio. Zatímco první z maskovaných mužů odchytal 19 utkání a jeho úspěšnost je těsně pod hranicí 90 %, druhý nastoupil do šestnácti zápasů a může se pyšnit číslem 91,63 %

Mezi útočníky se nejlépe daří Lukáši Pechovi, který k osmi gólům přidal čtrnáct asistencí. Nejlepším střelcem je však Andrej Kudrna. Ten se za záda brankářů soupeře trefil dvanáctkrát a osmkrát na gól nahrál. Bodování obránců pak s jedenácti body za 4+7 vede Tomáš Pavelka.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: František Výborný
Hala (kapacita): O2 arena (17 037)
Poslední utkání: Výhra nad Libercem 3:0