Konečně nám došlo, že nemáme tým na to, abychom prohrávali, byl rád Aleš Jergl

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Olomoučtí si sice na své utkání museli počkat o den déle než zbytek juniorské extraligy, to jim však vůbec nevadilo. V duelu se Zlínem už po šesti minutách vedli. Když přidali další dvě branky, nevypadalo to s mladými Kohouty vůbec špatně. Zlín však ještě stihl alespoň pokazit Urbischovi čisté konto. O druhý gól Hanáků se postaral Aleš Jergl. „Jsem hrozně moc rád, že jsem ten gól konečně dal. Měl jsem víc šancí, ale pro nás jsou tři body důležitější než nějaký můj druhý gól,“ usmíval se.

Po dvou nevydařených utkáních potřebovali junioři bodovat. A příležitost měli hned v dohrávce s favorizovaným Zlínem. Než se Ševci rozkoukali, už lovili puk ze sítě, když se v přesilovce trefil Nesvadba. Kohouti své vedení postupně navyšovali, o čisté konto připravili Urbische Zlínští až chvíli před koncem utkání. Důležité tři body ale zůstaly po výhře 3:1 v Olomouci. „Věděli jsme, že se Zlín bude chtít dostat do nejlepší osmičky, takže po nás od začátku půjde a že se bude cpát do brány. To tam všechno bylo, ale parádně nás podržel gólman, vstřelili jsme první branku, a pak začali hrát jinak než ve všech předchozích zápasech, “ rozpovídal se o utkání Aleš Jergl.

⇒ Útočník Aleš Jergl

„I v předchozích zápasech jsme hráli jako tým, ale tentokrát to bylo v něčem jiné. Měli jsme za sebou šest prohraných zápasů, takže jsme museli a chtěli vyhrát. S další prohrou už by to bylo hrozně těžké, protože nás o víkendu čeká Sparta a Slavie. Podařilo se nám vyhrát, jsme za to strašně moc rádi a doufám, že stejný výkon předvedeme i v dalších zápasech,“ vyhlížel následující kola.

První formaci se v poslední době příliš nedařilo, v utkání se Zlínem se však postarala o všechny tři branky Olomouckých. „Určitě nás to těší. Podařilo se nám zase dát nějaké góly, mně osobně to tam po delší době spadlo, takže doufám, že se to bude dařit tak, jako na začátku. Myslím, že jsme hráli všichni výborně dopředu, napadali jsme, dohrávali souboje, vraceli jsme se dozadu. Podle mě to byl základ hry. Vraceli jsme se zpět, pokrývali si hráče, kteří si sjížděli za osu. Trenér nás upozorňoval na to, že hrají na druhou vlnu, my jsme si to pohlídali, takže pak neměli moc šancí,“ tvrdil dvacetiletý útočník.

Zlínští se sice do velkých šancí nedostávali, na druhé straně jich však bylo víc než dost. V některých momentech se divili i sami hráči, jak je možné, že puk do branky nespadne. „My jsme těch šancí měli hodně. Bylo by krásné, kdyby tam všechno spadlo, ale to prostě nejde. Byly i situace, kdy jsme snad šestkrát stříleli během chvíle do prázdné branky, ale bohužel se nám gól dát nepodařilo. Chybí nám trochu štěstíčka, ale myslím, že v příštích zápasech to bude zase něco jiného a budeme předvádět výkony, které jsme měli na začátku,“ věřil hráč v juniorce oblékající dres s číslem deset.

I Jergl už se, stejně jako zbytek juniorky, delší dobu střelecky trápil, v utkání s týmem z jihu Moravy se však postaral o druhý gól domácích. „Viděl jsem, že má David Nesvadba za bránou kotouč. On má skvělou dlouhou přihrávku, a tak jsem si řekl, že zkusím najet do mezery mezi beky. On mi to tam výborně dal a já jel sám na bránu. Zkusil jsem kličku do bekhendu a přibrzdit, aby brankář odjel a podařilo se mi to. Gólman se odsunul a já už měl volnou bránu, takže jsem to jen zasunul. Jsem hrozně moc rád, že jsem ten gól konečně dal. Měl jsem víc šancí, ale pro nás jsou tři body důležitější než nějaký můj druhý gól,“ usmívalo se pravé křídlo.

Jen necelých pět minut před koncem ale přišel Urbisch o možnost vychytat první čisté konto v letošní sezóně, když šli Olomoučtí zbytečně do tří. „Určitě je to škoda. Bylo to hloupé vyloučení pět minut před koncem, což si nemůžeme dovolit. Kdyby Zlín dal gól na 3:2, bylo by to ještě hodně těžké. Urbi (Jakub Urbisch) ale chytal skvěle. Pokud se fanoušci dívali, tak určitě viděli, že ten jeden inkasovaný gól padl bohužel v oslabení tři proti pěti. Kdybychom nebyli vyloučení, myslím, že tu nulu vychytá. Ale má na to další zápasy. Chytá výborně, takže my víme, že nás podrží v jakékoliv situaci,“ nešetřil chválou na svého spoluhráče z brány olomoucký odchovanec.

Jak sám mladý útočník přiznal, atmosféra v juniorské kabině nebyla po šesti prohraných zápasech ideální. Vítězství nad Zlínem tak juniorce velmi prospělo. „Byl na nás určitý tlak od trenérů i pana Dopity, který s námi začal chodit na tréninky. Asi nám došlo, že nemáme tým na to, abychom prohrávali a že je juniorská extraliga celkem vyrovnaná, pokud se táhne za jeden provaz,“ dodal závěrem.