Konrád je v nominaci slovenské reprezentace pro duel s Rakouskem

Tomáš Pavlica
O L O M O U C – Olomoucká brankářská jednička Branislav Konrád je opět ve slovenské reprezentaci! Slovenský reprezentační kouč Zdeno Cíger rodáka z Nitry neopomenul v nominaci pro duel s reprezentací Rakouska, který se odehraje 24. srpna ve Vídni. Tento duel je přípravou pro Rakousko na olympijskou kvalifikaci pro hry v Pchjongčchangu v roce 2018.

Branislav Konrád prozatím nasbíral 14 reprezentačních startů, se Slovenskem jel na tři mistrovství světa, ale zachytal si jen na tom posledním, konaném v Rusku, a to dva zápasy. První zápas s Maďarskem Slováci vyhráli, ve třetím zápase proti Německu byl Braňo ve třetí třetině střídán a Slováci jej prohráli. Celkovou úspěšnost zákroků měl zhruba 87 procent.

I přes pouhých 14 startů bude Konrád tím zkušenějším ve slovenské reprezentaci. Po boku bude mít Samuela Baroše, teprve dvaadvacetiletou gólmanskou jedničku Zvolena. Celkem se do slovenské dvacetidvou členné nominace dostalo 12 hráčů z české Tipsport extraligy.