Letos naposled do Edenu. Navážou Kohouti na zlepšený výkon?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohoutům se podařilo prodloužit vítěznou šňůru už na tři utkání a díky o poznání zlepšenému výkonu si připsat další důležité tři body. Jen po jednodenní pauze změří Hanáci síly s pražským týmem znovu. Tentokrát vyrazí Olomoučtí na led Edenu, kde v předchozím zápase smolně prohráli o jedinou branku, a to 1:2. Na nepovedené utkání by ale Kohouti rádi zapomněli a přidali další výhru. Utkání startuje v úterý v 18 hodin.

Potřetí v řadě se Kohoutům podařilo získat cenné tři body. Pražskou Slavii Hanáci výrazně přestříleli v poměru 47:22, a i když puk za zády Furcha skončil jen dvakrát, na vítězství to Olomouckým stačilo. V barážové tabulce se tak znovu posunuli na pozice zajišťující záchranu v nejvyšší soutěži. „Bylo vidět, že si oba týmy uvědomují, o co hrají. Na začátku to byl velký boj, ale vstřelili jsme první gól a ve druhé třetině jsme podle mě hráli líp a soupeři docházely síly. Ve třetí třetině byl nějaký zmatek ve střídání a Slavii se podařilo snížit, ale my jsme hráli dál ofenzivně a měli jsme i nějaké to štěstí. Vošvec (Tomáš Vošvrda) měl pár parádních zákroků a dopadlo to dobře,“ vrátil se k nedělnímu utkání Marek Laš.

⇒ Útočník Marek Laš

Do konce baráže zbývají jen tři kola a olomoučtí hráči i fanoušci netrpělivě vyhlíží konec bojů o udržení. Tři výhry v řadě by tak mohly donedávna trápícímu se týmu výrazně pomoci. „Doufám, že nám to hodně pomůže. Je super, že jsme dotáhli čelo tabulky a doufejme, že nám vydrží pokora i respekt vůči soupeři, protože teď to pro nás bude klíčové,“ uvědomoval si.

Podruhé ve třech dnech se Kohouti postaví Slavii. Poslední střetnutí skončilo těsným výsledkem 2:1 ve prospěch Hanáků, v prvním barážovém kole proti sešívaným se Olomoučtí trefili také dvakrát, Jiří Trvaj navíc slavil čisté konto. Poté ale Mora podlehla pražskému celku 1:2. Je výhoda, že spolu tyto dva celky hrají podruhé v tak krátké době? „Ten zápas začíná zase od nuly, takže k tomu musíme přistoupit zase zodpovědně. Já osobně si nemyslím, že se ten předchozí zápas přelije do toho dalšího. Je to nové utkání a musíme do něj jít naplno,“ burcoval olomoucký útočník.

Zajímavosti zápasu

⇒ Olomouc má před Slavií dvoubodový náskok a je druhá, sešívaní třetí.

⇒ Oba týmy spolu odehrají druhé utkání během tří dnů.

⇒ V dosud odehraných zápasech nedal vítězný tým nikdy více než dvě branky, když Olomouc vyhrála 2:0 a 2:1, Slavia 2:1.

⇒ Odchovancem Slavie ve službách Mory je útočník Radek Dlouhý.

Tabulku produktivity vede zkušený Jaroslav Bednář, který si připsal dva góly a pět asistencí. Jen o bod méně mají hned dva hráči, a to sedmadvacetiletý Jakub Sklenář a další z hráčů s bohatou kariérou, Tomáš Vlasák (oba 3+3). Sklenář s Vlasákem jsou tak se třemi přesnými zásahy i nejlepšími střelci týmu. „Musíme si dávat pozor na všechny, protože když budeme hlídat tři hráče, můžou nám dát branky jiní, stejně jako se nám to stalo v předchozím zápase na Slavii. Musíme se soustředit na každé střídání bez ohledu na to, kdo je na ledě,“ upozorňoval.

Nejproduktivnějšími zadáky jsou pak Juraj Valach a teprve dvacetiletý Ronald Knot, kteří oba shodně dvakrát na gól nahráli. Všechny barážové zápasy odchytal pětadvacetiletý Dominik Furch, který se v těžkých barážových bojích může pyšnit skvělými čísly, a to 1,65 inkasovaného gólu na zápas a úspěšností 95,55 %.

⇒ HC Slavia Praha

Barážová tabulka je i nadále velmi vyrovnaná. Vedoucí Chomutov i druhá Olomouc mají shodně 16 bodů, jen o dva body méně získala třetí Slavia. Na čtvrtém místě se pak krčí tápající Motor s osmi body. Utkání mezi Olomoucí a Slavií tak znovu může být tím, které naznačí, které dva týmy mají šanci se v extralize udržet. Vnímají ale vyrovnanost tabulky jako výhodu i sami hráči? „Nevím, jestli je to výhoda, lepší by bylo mít nějaký odstup, ale do konce zbývají tři zápasy a my musíme udělat maximum pro to, abychom to strhli na svou stranu,“ tvrdil hráč nosící na dresu číslo 39.

Ve třech posledních kolech se navíc velmi změnila i předváděná hra olomouckého áčka. Místo pískotu si tak hráči znovu vyslechli uznalé „hoši, děkujem“ a dokonce byli vyvoláni na opakování děkovačky. I členové kohoutího kádru si uvědomují, že je něco jinak. „Určitě vnímáme, že se hlavně změnil přístup v kabině. Řekli jsme si nějaké věci a o hokeji přemýšlíme úplně jinak. Myslím, že to je největší změna,“ dodal závěrem odchovanec Třebíče.

Pro fanoušky Kohoutů, kteří nevyrazí přímo do Prahy, bude připraven textový on-line přenos. Vstupné na utkání se pohybuje v rozmezí od 20 do 190 Kč. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.

Sestavy z posledních utkání

HC Slavia Praha: Furch – Růžička, Štich, Valach, Knot, Novák, Kolařík, Drahorád, Šulc – Bednář (C), Vas, Sklenář – Čermák, Vlasák, Pletka – Stránský, Holec, Kolář – Babka, Andres, Doležal. Trenér: Josef Beránek.

HC Olomouc: Vošvrda – Vyrůbalík, Staněk, Houdek, Skrbek, Ondrušek, Škůrek, Rašner – Laš, Knotek, Kucharczyk – Buc, Patera (C), Matai – Řípa, Herman, Dlouhý – Rachůnek, Marosz, Zuzin. Trenér: Petr Fiala.