Mám pocit, že jsme všichni podali jen padesátiprocentní výkon, nešetřil kritikou Jakub Herman

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohouti vstoupili do posledního domácího utkání play-out na vlastním ledě velmi dobře, když se už po šesti minutách dostali do vedení po střele Jakuba Hermana, poté zvýšil vedení domácích Jan Jaroměřský. Energie ale nic nevzdala a v závěru druhé dvacetiminutovky rozhodla o tom, že výhru si odveze právě ona. A za špatný výkon domácích nešetřil kritikou ani střelec prvního gólu. „Je to jen o tom, jak jsme k tomu přistoupili,“ tvrdil Jakub Herman.

I když v zápase s Karlovými Vary v podstatě o nic nešlo, nebylo utkání takové, jak si nejen fanoušci, ale i samotní hráči představovali. Kohouti po první třetině vedli 2:0, během té druhé ale inkasovali tři rychlé góly, na které už reagovat nedokázali. „Prohráli jsme a podle mě to nebyl optimální výkon. Ve středu nás čeká baráž, a my bychom se na to měli připravit. Tento zápas ale přípravě na baráž neodpovídal. Raději bych jej rychle hodil za hlavu a uvidíme, co předvedeme v Liberci. Mám pocit, že jsme každý podali jen padesátiprocentní výkon. Jako bychom se přizpůsobili soupeři a o nic nešlo. Asi jsme to měli v podvědomí. Nemělo by se to stávat, ale stalo se, je to škoda. Vedli jsme 2:0, a pak jsme po hrubých chybách dostali góly,“ mrzelo Jakuba Hermana.

⇒ Útočník Jakub Herman

Po úvodní dvacetiminutovce to ale s Hanáky vypadalo velmi dobře, když se už v šesté minutě prosadil právě Herman a o deset minut později zvýšil vedení domácích svým prvním gólem v sezóně Jaroměřský. Druhá perioda ale byla přesným opakem. „Sám nevím, co se stalo. Vedli jsme 2:0 a asi jsme si mysleli, že to půjde samo. Dostali jsme ale hloupé góly, a už to bylo naopak. Asi jsme nebyli tak urputní, abychom to obrátili. Šance jsme měli, ale chyběla tam bojovnost a důraz,“ uvažoval o důvodu neúspěchu.

Jak už bylo řečeno, do vedení se Kohouti dostali poměrně brzy, když dokázal Habala překonat Herman, shodou okolností u jeho gólu asistovali hráči, se kterými před pár lety hrál v jedné lajně. „Myslím, že to tak nějak vyplavalo. Řepa (Jiří Řípa) dobruslil puk, dal to Pekymu (Matěji Pekrovi), ten vystřelil a mně se to pak odrazilo od těla a jen jsem to doklepl do prázdné brány. Nebyla to žádná extra souhra z minulosti. Když se ale vrátím zpátky, tak se nám tehdy dařilo a bylo super s nimi hrát,“ vzpomínal třiadvacetiletý hokejista.

Jenže Karlovy Vary nic nevzdaly a během druhé třetiny srovnaly krok. Dvě z přesných střel navíc skončily v síti v rozmezí jedné minuty. „Ten první gól už si asi nevybavím, ale u toho druhého jsem byl na ledě. Hráli jsme oslabení, vyhráli jsme buly, hráč objel bránu a dal gól. Nevím, co se tam stalo, ale po vyhraném buly by se to nemělo stávat. Puk by měl letět ven. A ten třetí… rozebrali nás v oslabení a po dorážce nám Duda dal gól. Byl to bohužel neobsazený hráč,“ litoval chyb, které stály Hanáky vítězství.

Času na srovnání měli ale Olomoučtí ještě spoustu, stejně tak gólových šancí. Proč to nevyšlo? „Šancí bylo hodně, ale asi to bylo o přístupu k zápasu. Štěstíčko se k nám nepřiklonilo, nespadlo nám to tam. I Vary ale byly nebezpečné. Měly protiútoky, hodně nás přečíslovaly, my jsme propadali, stahovali jsme se dva k jednomu hráči. Myslím ale, že Kuba Urbisch podal dobrý výkon a chytil nějaké nebezpečné střely,“ chválil teprve osmnáctiletého brankáře olomoucký útočník.

Oba celky už nějakou dobu věděly, jaký program je čeká v následujícím měsíci. Zatímco Karlovarští se dokázali v nejvyšší soutěži udržet a budou si pravděpodobně užívat volna, hokejisté Mory potřetí v řadě zabojují v baráži. Tentokrát ale jako tým, který se snaží extraligu udržet. Hosté tak mohli přijet s velmi mladým týmem a vyzkoušet hráče pro další sezónu. „Přijeli, myslím, s půlkou mančaftu. Obránci, kteří tam bývají, tam žádní nebyli. Přijel Duda i Bartek, ale třeba Kumstát a Hruška ne. V útoku měli kluky, co hráli, ale v obraně měli juniory. Je to škoda, myslím, že jsme ten zápas měli vyhrát. Karlovy Vary neměly takový kádr, aby si odvezly tři body. Je to jen o tom, jak jsme k tomu přistoupili,“ řekl kriticky.

Pro Hermana šlo ale o návrat na led. Po nemoci totiž nastoupil do utkání poprvé. Krátký herní výpadek ale znát nebyl. „To tempo nebylo tak ostré. Člověk se přizpůsobí tomu, jak to vypadalo celý zápas. Cítil jsem se ale v pohodě. Po zdravotní stránce to bylo dobré. Už jsem týden na ledě, takže jsem se do toho snažil dostat posilovnou a na trénincích,“ dodal závěrem odchovanec Zlína.