Mám velkou radost, ale škoda, že se nevyhrálo, řekl dvougólový David Ostřížek

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohouti odehráli v Plzni dva velmi vyrovnané zápasy. A v obou proti indiánům vytáhli z rukávu dva žolíky. V prvním utkání gólově zazářil Zbyněk Irgl, v tom druhém se dvěma góly blýskl David Ostřížek. Ani dvě přesné trefy urostlého forvarda však na další výhru nestačily. Série se tedy na Hanou stěhuje za vyrovnaného stavu. Kohouti tak v domácím prostředí budou mít určitou výhodu, sami si totiž uvědomují, že není co ztratit.

I druhý zápas na ledě Plzně byl velmi vyrovnaný. Jako první vedli, pak ale museli dotahovat. O tom, že si tentokrát výhru připíší domácí, nakonec rozhodly až poslední čtyři minuty zápasu. Pod oba důležité góly Hanáků se podepsal David Ostřížek. „Mám z toho velkou radost. Kdyby se to nepovedlo… je jen škoda, že jsme nevyhráli,“ mrzelo urostlého forvarda.

Odchovanec Frýdku - Místku hned po prvních pár minutách hry využil dobré přihrávky kapitána Vyrůbalíka a naopak využil zaváhání domácího kapitána Kadlece. „Myslím si, že o mně věděl, ale Vyrub (Martin Vyrůbalík) tam poslal takový prudký puk. On to chtěl chytit a asi nečekal, že mi to jen posune do jízdy,“ vracel se k první brance.

Napodruhé mohl Ostřížek slavit gól a především srovnání skóre, když přesnou střelou zakončil svůj samostatný únik. A právě brejky jsou to, co Hanákům už nejednou vyšlo. „Snažíme se o ně. Dali jsme takhle spoustu gólů. Ne, že by se nám v pět na pět nedařilo, ale u nich v pásmu z nějakého tlaku tolik gólů nedáváme,“ tvrdil hráč nosící dres s číslem 44.

I když ke druhé výhře chybělo jen velmi málo, Hanáci jsou s vyrovnaným stavem série proti velkému favoritovi spokojení. Za stavu 1:1 se tak na další dvě kola přesune čtvrtfinále zpět do Olomouce. „Určitě jsme spokojení. Je lepší, že je to 1:1 než kdyby se odjíždělo za stavu 0:2. Nemáme co ztratit,“ dodal olomoucký útočník.