Miroslav Holec: Každý zápas čekám, že bych se mohl dostat do úniku

Matěj Langer, Adam Janeček
H R A D E C K R Á L O V É – Svěřenci kouče Zdeňka Venery jsou v půli svých přípravných zápasů. V nich si vedou zatím excelentně. Kromě skvěle chytajícího brankáře Vošvrdy se na čtvrté výhře Hanáků výrazně podílel i Miroslav Holec, který je v týmu na zkoušku. Ve čtvrtek si však po vyrovnávajícím gólu a proměněném nájezdu proti Hradci Králové vytvořil významné plus u trenérů olomouckého klubu.

Po týdenní zápasové pauze a řádné dřině v úmorném vedru na tréninkovém kluzišti se Kohouti postavili ve FORTUNA aréně loňské pětce základní části extraligy – Hradci Králové. Z počátku se Olomoučtí snažili obsadit pásmo soupeře, ale Východočeši vstoupili do úvodní třetiny lépe. Jejich důraz na Vošvrdu završil první gól v podání Tomáše Knotka. Celých 31 minut trvalo, než se Miroslav Holec postaral o kontaktní gól, čímž zajistil pokračování duelu v samostatných nájezdech. V těch byla Mora důkladnější.

Jak již bylo zmíněno, domácí zcela ovládali první periodu a střelecky na tom byli taktéž lépe. Nátlak protivníka Tomáš Vošvrda neustál a a v sedmnácté minutě pustil za svá záda první branku zápasu. „Hradečtí hráli opravdu výborně. Měli více šancí k zakončení, takže jsme rádi, že jsme dostali jenom jeden gól,“ uznal centr čtvrté formace.

⇒ Útočník Miroslav Holec

Během přestávky na sebe v kabině museli hráči Mory zřejmě trochu zvýšit hlas. Co dělalo Kohoutům v první dvacetiminutovce největší potíže? „Mají šikovné hráče, kteří občas skoro na ledě létali. Pak jsme ale začali hrát více do těla a naše hra byla lepší,“ prozradil Holec.

Jednou z příčin toho, že se Olomouci dlouhou dobu nedařilo dát branku byla možná i častá vyloučení. „Zbytečné fauly tam určitě byly, ale ty bývají v každém utkání a my to naštěstí dokázali uhrát,“ nechal se slyšet útočník, který je na Hané v rámci zkouškového období.

Odchovanec Písku se v utkání s Hradcem Králové blýskl akcí, která by mu k podpisu smlouvy s Olomoucí mohla pomoci. Svůj únik v oslabení totiž zakončil ve dvaapadesáté minutě trefou do vrchní poloviny Kacetlovy klece, a vyrovnal tak skóre.

„Rozjel jsem se k našemu bekovi, který mi potom přihrál puk. Každý zápas čekám, až dostanu nějakou šanci k samostatnému úniku. Tentokrát to skočilo přede mě, tak jsem to brankáři poslal přímo nad lapačku,“ popsal Holec svou akci.

Bývalý hráč Komety Brno ztratil i pár slov k královéhradeckému publiku. „Hrál jsem tu už minulou sezónu a je vidět, že je to tady stále parádní. Hradec má výborný kotel a o řádný hluk není nouze,“ konstatoval.

Horké letní dny dávají v poslední době hokejistům pořádně zabrat, ledová plocha totiž určitě nemá takovou kvalitu, jakou by si představovali. „Momentální horko je rozhodně poznat i na ledě. Rychle se rozjezdí, kotouč neklouže, jak má, jelikož se zadrhává a skáče, takže je to těžké. Oba celky to mají ale stejné, takže se na to nedá vymlouvat,“ řekl na závěr Miroslav Holec.