Mladší dorost pluje na vítězné vlně, starší zradila koncovka, juniory zničily „3K“

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Na dva úspěšné týdny se podařilo navázat pouze mladším dorostencům. Ti si i bez několika klíčových hráčů dokázali poradit s Havířovem a připsat sedmou výhru v řadě! Starší dorostenci se střelecky trápili, když ve dvou utkáních proti Kometě a Vítkovicím dokázali skórovat jen jednou. Junioři si ze svého tripu do Litvínova a Chomutova přivezli bod. U Pirátů totiž nestačili na „3K“.

JUNIOŘI

Pátek 24. 10. – 20. kolo: Litvínov – Olomouc: 2:1sn
Po třech týdnech, kdy juniorka Mory odehrála šest utkání na vlastním ledě, vyrazila znovu na cesty. Cílem byl Litvínov, s kterým se mladí Kohouti setkali už v rámci odvety. První setkání těchto dvou týmů dopadlo lépe pro Hanáky, když Vervu doma přetlačili 4:3. I když tentokrát Olomoučtí jako první vedli, svůj náskok bohužel udržet nedokázali. Dramatické utkání nakonec došlo až do nájezdů, kde byli přesnějšími střelci Litvínovští, Kohouti tak brali bod.

Jan Kropáč (1+0), Jan Brandýs (0+1)

Sobota 25. 10. – 21. kolo: Chomutov – Olomouc: 8:1
Jen o den později se Olomoučtí přesunuli do Chomutova. Loňský mistr juniorské extraligy ale nedal mladým hokejistům Mory šanci. V dresu s pirátem úřadovali hlavně bratři David a Ondřej Kaše a David Kämpf, kteří se podepsali pod pět branek. David Kaše našel cestu, kudy dostat puk za záda olomouckých brankářů hned pětkrát. Kohouti jen zkorigovali výsledek na konečných 8:1 ve prospěch Pirátů.

Tomáš Markl (1+0), Martin Konečný (0+1)

Aktuální postavení týmu: 27 bodů – 11. místo – na první osmičku ztrácí osm bodů.

STARŠÍ DOROST

Čtvrtek 23. 10. – 15. kolo: Olomouc – Kometa: 0:3
Po tom, co si starší dorostenci nejprve zastříleli proti Porubě, a poté překvapili vedoucí Třinec, čekala svěřence trenéra Jana Tomajka další výzva v podobě brněnské Komety. Na vlastním ledě však na jihomoravský tým Olomoučtí nestačili. Brněnští hokejisté si už v první dvacetiminutovce vytvořili dvoubrankový náskok, na který hledali Kohouti odpověď marně. Naopak Kometa si svou výhru pojistila v závěru třetí přesnou střelou.

Sobota 25. 10. – 16. kolo: Vítkovice – Olomouc: 4:1
Ani víkendové utkání se týmu do 18 let nepovedlo. Kritických bylo ve Slezsku především prvních devět minut, kdy dorostenci třikrát inkasovali. I když ve druhé dvacetiminutovce svitla naděje, když se Hanákům podařilo poprvé prosadit, Vítkovičtí měli jasno – tři body musí zůstat doma. Mora se tak zpět vrátila s prázdnou.

Jiří Horák (1+0), Jindřich Kolovrátník (0+1)

Aktuální postavení týmu ve skupině Východ: 23 bodů – 6. místo – na postupující čtveřici ztrácí tři body

MLADŠÍ DOROST

Martin Pěcha, 15 let, útočník

O zápase s Havířovem, i o tom, proč se mladšímu dorostu zatím daří

První třetina byla vyrovnaná, ale vyhráli jsme ji 1:0. V té druhé jsme vstřelili tři rychlé góly, čímž jsme převzali otěže utkání. V úvodu třetí třetiny jsme sice dostali rychlý gól, ale na ten jsme opět dvěma odpověděli. Myslím, že od druhé třetiny jsme byli lepším týmem. A proč se nám tak daří? Měli jsme výbornou letní přípravu. Utvořili jsme si dobrý kolektiv, což se projevilo proti Havířovu při neúčasti několika klíčových hráčů.

Neděle 26. 10. – 12. kolo: Havířov – Olomouc: 2:6
To mladší z hokejistů pod vedením trenéra Kamila Přecechtěla slavili úspěch. I když do Havířova odjeli ve výrazně oslabené sestavě a v úvodu zápasu nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo jít o jednoduché utkání, dokázali urvat další tři body, a to především díky druhé třetině. Mladší dorostenci se tak mohli radovat ze sedmé výhry v řadě a desáté celkově!

Ludvík Rutar (0+3), Petr Krečí (2+0), Matěj Kořenek (0+1), Martin Pěcha (1+2), Miroslav Skopal (2+1), Martin Urban (0+1), Petr Wolf (1+0)

Aktuální postavení týmu ve skupině Východ: 30 bodů – 2. místo