Mora přivítá na domácím ledě vedoucí tým baráže Slavii Praha

Matěj Langer
O L O M O U C – Stejně jako pražská Slavia má Olomouc za sebou odehrané dva duely letošní baráže. V jednom si dokázala poradit s Českými Budějovicemi, ovšem ve druhém s Chomutovem se jí tolik nedařilo, a proto podlehla v samostatných nájezdech. Nyní ve druhém domácím utkání vyzvou Olomoučtí sešívané z Prahy. Podaří se jim dostat se do vedení barážové tabulky, nebo jim Slavia odskočí o další body? To sledujte v neděli od 17 hodin na olomouckém stadiónu.

V posledním utkání v rámci druhého kola baráže o extraligu sice dokázali Kohouti dvakrát srovnat stav utkání, ovšem v konečných samostatných nájezdech neuspěl jak Jakub Matai, tak ani Rostislav Marosz. Hanáci si tak ze severozápadu Čech odvezli pouhý body a na vedoucí Slavii, se kterou se střetnou již v neděli, ztrácí jeden bod.

⇒ Obránce Ivan Majeský

„Začátek utkání s Piráty nebyl špatný, ale byla tam trošku nervozita. Chomutov se dostal do šancí, ale Trvka (Jiří Trvaj) nás podržel. Jinak to byl víceméně po celou dobu boj. Na nájezdy to bohužel dopadlo tak, jak to dopadlo. Bylo to bojovné utkání a hrálo se spíše opatrně,“ vyjádřil se k předešlému utkání s Piráty Chomutov olomoucký bek Ivan Majeský.

I když hráči Mory předvídali bojovnost Chomutova, narazili na oporu týmu, která domácí podržela při samostatných nájezdech – brankáře Miroslava Kopřivu. „Očekávali jsme, že budou hrát více aktivně. Snažili se na nás dělat nátlak. Ovšem na druhou stranu, bod z venkovního utkání je vždy dobrý,“ popsal herní strategii Severočechů. Avšak jak sám Ivan Majeský říká, každý bod je v baráži pro olomoucký celek důležitý.

Hanáci mají tedy za sebou ostrou zkoušku s novými soupeři pro další kola poslední části sezóny. Co se týče porovnání obou prvoligových týmu, tak v tom má obránce Mory jasno. „V obou zápasech byla z naší strany jistá nervozita. České Budějovice hrály více uvolněně, zatímco Chomutov opravdu chce do extraligy. My se spíše koukáme na sebe, a když si vezmeme, že máme čtyři body ze dvou zápasu, tak to není zlé. Půjdeme dál a uvidíme, jak to bude vypadat,“ srovnal oba celky.

Nyní ale čeká olomoucké hokejisty o něco papírově těžší soupeř. Pražská Slavia má totiž jednobodový náskok a vede tabulku baráže s celkem pěti body. I přes výhodu sešívaných jsou Hanáci nabuzeni k zisku všech bodů. „Musíme především vyhrávat domácí zápasy,“ zdůraznil.

Zajímavosti zápasu

⇒ Slavia Praha vede tabulku baráže s celkem pěti body. Olomouc má na svém kontě čtyři body.

⇒ Mora se v letošní sezóně se sešívanými střetla šestkrát, oba celky si připsaly po třech výhrách.

⇒ V posledním vzájemném utkání nastoupil vůbec poprvé od začátku utkání do brány Jakub Urbisch. Jeho spoluhráč Šimon Beták dokázal vstřelit první gól v Tipsport extralize.

Je možné si myslet, že hráči Slavie mají oproti Kohoutům navrch, ovšem tuto domněnku vysoký bek vyvrací. „Nekoukáme se moc na fakt, jestli je na tom někdo psychicky dobře, či špatně. Samozřejmě jsme v pohodě, protože jsme teď získali alespoň bod na nájezdy, i když mohlo to být bodově lepší, abychom byli se Slavii na tom stejně. Každopádně musíme v neděli vyhrát, jelikož potřebujeme body,“ řekl.

Olomoučtí nemají ze svého nadcházejícího soupeře příliš veliký respekt. Konec konců, se Slavii odehráli letos šest zápasů. Jediné, čeho se Kohouti stále obávají, jsou početní výhody Pražanů. „Mají nebezpečnou přesilovou hru. Slavistické dvojici Vlasák a Bednář nesmíme dát tolik prostoru. Jsou to hráči, kteří dokáží pro své spoluhráče vytvořit spoustu šancí. Takže nejvíce důležité bude si pohlídat tyto jejich hvězdy a hlavně hrát co nejméně bez vyloučení, abychom jim nedávali zbytečně šance v podobě početních výhod,“ varoval slovenský hráč, jenž ve své kariéře působil ve slovenské reprezentaci, či v zámořské NHL.

⇒ HC Slavia Praha

I když se budou zřejmě Kohouti zaměřovat především na Tomáše Vlasáka a Jaroslava Bednáře, neměli by opomenout na doposud nejproduktivnějšího hráče Slavie v baráži, jímž je pětatřicetiletý Václav Pletka. Ten má na svém kontě prozatím dva body (2+0) a je zároveň nejlepším střelcem sešívaných. Stejně jako olomoucký bek Ivan Majeský, zahrál si i Pletka nejslavnější hokejovou soutěž světa NHL, kde v sezóně 2001/2002 bojoval s nynějším týmem Jakuba Voráčka, či Radka Gudase Philadelphii Flyers o Stanley Cup. Odehrál však jen jedno utkání, v němž se mu nepodařilo bodovat.

Pro fanoušky Slavie, kteří nevyrazí přímo na olomoucký zimní stadión, bude připraven textový on-line přenos. Vstupné na utkání činí 50 Kč na stání a 100 Kč na sezení, děti do 10 let mají vstup na stadion zdarma, avšak bez nároku na sedačku. Úvodní buly bude vhozeno v 17 hodin.

Sestavy z posledních utkání

HC Olomouc: Trvaj – Majeský, Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Houdek, Jaroměřský, Rašner – Buc, Knotek, Laš – Kucharczyk, Marosz, Řípa – Pekr, Herman, Matai – Jergl, Patera (C), Dlouhý. Trenér: Petr Fiala.

HC Slavia Praha Furch – Valach, Šulc, Růžička A., Štich, Knot, Kolařík, Novák – Sklenář, Bednář (C), Tomica – Stránský, Doležal T., Pletka – Holec, Vlasák, Doležal J. – Babka, Andres, Poletín. Trenér: Josef Beránek.