Moru čeká souboj s potenciálním soupeřem pro čtvrtfinále

oku
O L O M O U C - Předposlední domácí zápas v základní části mají ve středu od 18 hodin na programu olomoučtí hokejisté. Ve své plecharéně přivítají soupeře, se kterým se pravděpodobně potkají ve čtvrtfinálových bitvách v play-off. Hanáky trápí mírná krize, vymanit se z ní budou chtít právě proti východočeskému týmu, který z posledních deseti zápasů vyhrál jen třikrát.

Olomouc i Hradec Králové se v posledních kolech spíše trápí. Na oba celky dolehla mírná krize, zvlášť viditelná je však u Mory, která jinak celou sezónou prostupovala bez výraznějších zaváhání.

Zajímavosti duelu

⇒ Jde o souboj dvou potenciálních soupeřů pro čtvrtfinále play-off

⇒ Olomouc je třetí, Hradec Králové šestý

⇒ Oběma týmům se aktuálně nedaří, Olomouc z deseti zápasů získala osm bodů, Hradec Králové devět

⇒ Východočeši vyhráli v Olomouci naposledy v roce 2007

⇒ Hradec Králové už šestkrát za sebou prohrál venku

⇒ V minulém kole padly oba celky u outsiderů, Mora prohrála v Mostě, Hradec v Šumperku

⇒ Každý fanoušek dostane u vstupu na stadion poukázku na tři Radegasty zdarma

⇒ Méně trestaný tým získá po duelu bečku Radegastu Extra hořký

Hanáci z posledních deseti zápasů vytěžili pouhých osm bodů, v základní hrací době vyhráli jediný zápas. Hokejisté z východních Čech jsou na tom podobně, z posledních deseti klání vyhráli třikrát, což dává v součtu zisk devíti bodů.

Hradečtí hokejisté mají problémy především na venkovních kluzištích, kde prohráli šest duelů za sebou. Naposledy je obral Šumperk. Olomouc však v minulém kole prohrála dokonce na ledě posledního Mostu.

Zajímavostí je, že hokejisté od Bílé věže vyhráli na olomouckém stadionu naposledy v listopadu roku 2007. Od té doby si připisují v nehostinných podmínkách plechové arény jednu porážku za druhou.

Kanadskému bodování Východočechů vévodí zkušený útočník Michal Tvrdík (16 + 27), na záda mu dýchá Patrik Moskal (21 + 21) a Vít Budínský (16 + 19). Gólmanskou jedničkou svěřenců Jiřího Mičky je Jakub Čech, který si drží úspěšnost zákroků 91,56 %.

Hodně specifický duel pak odehraje útočník Rostislav Marosz, který téměř celou základní část působil v dresu HC Olomouc. V poslední den přestupového období si ho však Třinec jednostranně stáhl z hostování a obratem ho poslal právě do Hradce Králové.

Z kádru Hanáků působil v loňské sezóně v Hradci bek Oldřich Horák, delší dobu potom navlékal dres Hradeckých útočník Petr Haluza.

Duel mezi Olomoucí a Hradcem Králové startuje ve středu od 18 hodin na zimním stadionu v Olomouci. Pro fanoušky hostujícího celku bude připraven textový on-line přenos. Dle delegace ČSLH by měl utkání řídit jako hlavní rozhodčí Jiří Dvořák z Českých Budějovic, na čarách mu budou asistovat pánové Tomáš Klein ze Znojma a Přemysl Skopal z Nového Šaldorfu.

Sestavy z posledních utkání

HC Olomouc: Žigárdy – Lhotský, Staněk, Bartoň (C), Ondrušek, Janáček, Kotvan, Horák O. – Kucharczyk, Ministr, Selingr – Pekr, Řípa, Haluza – Kucsera, Kolouch, Šlahař – Pšurný. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.

HC VCES Hradec Králové: Čech – Čížek, Chmelíř, Roupec, Vágner, Bendík, Hendrich, Poživil, Lesák – Havel, Tvrdík, Berger – Budínský, Koudelka (C), Moskal – Kubeš, Marosz, Karpov – Kubica, Záhorovský, Kadlec. Trenér: Jiří Mička.