Moru v rámci střídavých startů posilují třinečtí útočníci Radim Matuš a Marek Růžička

Klub
O L O M O U C – Kohouti se potýkají v útočných řadách s marodkou. K dlouhodobě zraněnému Švaňhalovi se nedávno přidali i Ostřížek, Vodný a nemocný Herman, proto se Mora domluvila s extraligovým Třincem na střídavých startech dvou útočníků, kteří Olomouci pomůžou už v Mostu. Jedná se o mladé forvardy Radima Matuše a Marka Růžičku.
⇒ Radim Matuš

Olomoučtí trenéři nemůžou ve svých útočných řadách počítat hned s několika důležitými články. Kohoutům chybí dlouhodobě zraněný Švaňhal, ke kterému se na marodku přidali Ostřížek, Vodný a nemocný Herman, který by však měl už na zápas proti Mostu cestovat.

Mora se proto dohodla s extraligovým Třincem, že jim Oceláři v rámci střídavých startů půjčí dva mladé útočníky – Radima Matuše a Marka Růžičku. Oba nastoupí za Kohouty už v zápasu 34. kola proti Mostu.

Starší z dvojice posil Hanáků, Radim Matuš, má v letošní sezóně za A-tým třineckých Ocelářů na své kontě 26 odehraných zápasů, ve kterých si připsal jeden gól a jednu asistenci. Hráč, který se v Třinci i narodil, si však už v devíti případech navlekl třinecký dres v mistrovském utkání v ligovém ročníku 2012/13.

Dvacetiletý útočník nahlédl i do mládežnických výběrů reprezentace, v sezóně 2011/12 si vyzkoušel dokonce juniorskou americkou NAHL. V loňské sezóně se Matuš ukázal i v Šumperku nebo ve Vsetíně.

⇒ Marek Růžička

Méně známější z dvojice třineckých Růžičků, Marek, letos vydělal na novém pravidlu o povinném zařazování mladých hráčů do sestavy. Vůbec poprvé tak teprve osmnáctiletý forvard nahlédl do extraligy až v letošní sezóně a stal se nejmladším členem kádru Ocelářů.

190 cm vysoký hráč odehrál letos za Třinec o jedno utkání více než Matuš, tedy 27 a připsal si také o jeden bod více, a to za dvě branky a jednu asistenci.

FOTO: www.hcocelari.cz