Mrzí mě to, měl jsem týmu v nájezdech více pomoci, litoval Tomáš Vošvrda

Robert Novotný, Zuzana Spurná
P A R D U B I C E – První zastávka na tripu Kohoutům příliš nevyšla. Hanáci vyzvali Pardubice, cíl získat tři body se jim však splnit nepodařilo. Olomoučtí hokejisté museli nejdřív dotahovat jednobrankové manko, pak ale utkání otočili. Domácí však nesložili zbraně a tak v 60. minutě v power-play srovnali krok. Rozhodnout o vítězi tak nakonec musela až nájezdová loterie, kterou si brankář Tomáš Vošvrda vyčítal. Při druhém pohledu na výsledek si však Olomoučtí cenili i získaného jednoho bodu.

Místo tří bodů jen bod, Kohouti dotahovali jednobrankový náskok Dynama, pak otáčeli utkání, přesto se po šedesáti minutách museli smířit s tím, že dojde na dělení bodů. Jen pár vteřin před koncem základní hrací doby dokázali domácí využít power play a srovnat, rozhodnout o vítězi tak nakonec musely až samostatné nájezdy. „Je to škoda. Byl to skoro vyhraný zápas, pak ovšem přišly dvě chyby, z nich pramenily ty dvě inkasované branky a my odjíždíme pouze s jedním bodem. Na druhou stranu, pokud přivezete bod z cizího stadionu, tak se to vždy cení, nemůžeme být však úplně zmlsaní. Vedli jsme 3:1, pomýšleli jsme na zisk tří bodů a nakonec odjíždíme pouze s jedním,“ mrzelo Tomáše Vošvrdu.

⇒ Brankář Tomáš Vošvrda

Hanákům nevyšla třetí třetina, když dvakrát inkasovali a nenašli odpověď na branky. Pardubice nejprve na začátku třetí třetiny snížily, srovnat se jim pak povedlo jen pár vteřin před závěrečnou sirénou. „Já dobře vím, že když to Pardubice rozjedou v útočném pásmu, tak dokážou být velice nebezpečné. Dokázali si vytvořit tlak, my jsme dlouho odolávali, ale nakonec jsme nevydrželi. Chybělo nám i štěstí, Gregorcova střela šla úplně vedle, od něčí brusle se puk odrazil do brány a my jsme rázem přišli o tři body,“ popsal rozhodující moment utkání.

Přehlédnout se v utkání nedal především David Tomášek, který nejprve poslal Dynamo do vedení, pak vyzrál na olomouckého brankáře i v nájezdech. „Musím se přiznat, že před zápasem jsem ho vůbec neznal, ale teď už ho znám docela důvěrně (směje se). On měl i po vstřelené brance hodně šancí, nebezpečných úniků, byl hodně aktivní, a proto jsem se na něj čím dál více soustředil. U toho nájezdu jsem očekával spíše střelu, bylo to špatné rozhodnutí a on po té kličce zakončoval do prázdné brány. Mrzí mě to, měl jsem týmu v nájezdech více pomoci,“ litoval šestadvacetiletý brankář.

Kohouty čeká po zápase noc v Pardubicích, v sobotu ráno absolvují trénink a po obědě vyráží dál, na led Karlových Varů, kde v neděli odehrají další kolo. Energie patří také k týmům, které pomalu překonávají krizi z počátku sezóny. Západočeši jsou navíc po pátečním kole povzbuzeni výhrou nad Zlínem. V přípravě na utkání se u olomouckých hokejistů ale nic nemění. „My se chystáme na každý zápas zvlášť, prohlédneme si nějaké video, uděláme nějaký meeting, kde si řekneme co a jak. Stejně jako Pardubice i Karlovy Vary se teď hodně zvedly, bude to podle mě těžký zápas,“ zamýšlel se nad nadcházejícím utkáním.