Musím vyzdvihnout kolektiv, takový jsem dlouho nezažil, přiznal kapitán Petr Mader

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Starší dorostence ve svém hodnocení velmi chválil už hlavní trenér Karel Beran, chybět ale nesmí ani druhý pohled na sezónu, a to ten hráčský. Kapitán Petr Mader však slova kouče starších dorostenců potvrdil. Stejně jako zkušený trenér, i olomoucký obránce, který letos nosil kapitánské céčko, ocenil především výborný kolektiv a nasazení hráčů během sezóny. „Spokojení se sezónou určitě jsme a myslím, že bychom měli být,“ řekl k úspěšnému ročníku.

Petře, jak jste spokojení s průběhem sezóny?
Spokojení se sezónou určitě jsme a myslím, že bychom měli být. Přece jenom poslední roky to byly spíš boje v dolních příčkách tabulky, kdežto letos play-off, což bereme jako úspěch a byl to náš týmový cíl pro letošní sezónu. Ta byla různorodá a byly tu lepší i horší části, ale odehráli jsme dost dobrá utkání i s těmi nejlepšími, takže celkovou sezónu hodnotím kladně.

Hned na úvod jste hráli s pozdějším lídrem soutěže Salcburkem, jak těžkým soupeřem byl a bylo něco, čím vás překvapil?
Salcburk je určitě výborným soupeřem, takže podle toho vypadaly souboje mezi námi. Téméř všichni hráči šikovní na puku, dobře bruslí a mají tam i silné individuality. Na druhou stranu, to pro nás byl i přínos. Větší konkurence vám dá větší motivaci se ukázat a zlepšovat se. Ačkoliv se nám první dva zápasy v Rakousku nepodařily, myslím, že na domácí půdě jsme ukázali, že můžeme hrát s jakýmkoliv soupeřem a potrápit ho. Bohužel to nevyšlo a my brali jen bod.

Jak jste si užili netradiční zápas s národním týmem, i když o dva roky mladším?
Na tento zápas jsme se těšili, i když to byl jen přátelák. Výběr U16 trénuje náš hlavní trenér Karel Beran, takže to pro nás bylo určitě zajímavé utkání. A tím, že se nám podařilo vyhrát, jsme si i vylepšili chuť do dalších zápasů sezóny.

Co vám podle tebe může dát srovnání se Salcburkem jako mezinárodním výběrem nebo pak později srovnání s reprezentací?
Vidím v tom samé pozitivní věci. Jak jsem zmiňoval, čím lepší soupeř, tím víc se chcete ukázat a vyrovnat se mu, nebo alespoň já to tak cítím. Minimálně by nám to mělo dát chuť se neustále zlepšovat.

V nadstavbě jste dlouho vedli skupinu, co vám k tomu pomohlo?
Začali jsme plnit to, co se po nás chtělo. Když jsme hráli naši hru, byli jsme všude dřív, měli víc ze hry, vyhrávali jsme osobní souboje a tým se dokázal semknout. To právě často vedlo k vítězství. Letos se sešla dobrá parta a všichni chtěli play-off, hráli jsme týmový hokej a přáli si navzájem.

Závěr byl poměrně dramatický a rozhodovaly až poslední zápasy, čím to podle tebe bylo? br> Horní pětka nadstavby byla hodně vyrovnaná, brali jsme to už skoro jako vyřazovací boje a myslím, že ostatní celky taky. Byly to těžké zápasy a každý bod byl cenný. My šli do nadstavby z ne příliš dobré pozice, a přesto se nám podařilo dostat se až na první místo a tam se udržet. Náskok nám velice pomohl a mohli jsme hrát víc v klidu, ale stejně se to neobešlo bez drama. Naštěstí jsme poslední zápas v Havířově brali bod.

V play-off jste narazili na Liberec, jak náročné osmifinále proti takovému soupeři bylo?
Soupeř byl kvalitní a osmifinále bylo náročné. Bohužel jsme začínali v Liberci a první zápas se nám vůbec nepodařil, nebyli jsme to my. Druhý zápas jsme začali úplně jinak a měli jsme navrch. Podle mě chybělo štěstí a lepší zakončení. Kdybychom ten zápas zvládli, tak by se nám i doma hrálo mnohem lépe. Nešťastná série skončila rychle.

Je něco, čím tě letošní tým překvapil nebo co bys na něm vyzdvihl? Co bylo vaší silnou stránkou?
Myslím, že letos musím vyzdvihnout kolektiv, dlouho jsem takový nezažil. Všichni spolu vycházeli. Na ledě to šlapalo, v kabině byla sranda a já se pokaždé těšil na kluky. Jinak silnou stránkou byla obrana, ke které nás trenéři od začátku vedli.

Na čem naopak ještě musíte zapracovat?
Rozhodně na zakončení šancí. Musíme si v tom víc věřit.

Co pro tebe znamenala role kapitána?
Byl jsem rád, že jsem byl zvolen kapitánem, ale nedělám z toho nic velkého. Beru to hlavně jako roli, kde mám za úkol vyhecovat kluky k lepším výkonům, nejlépe k vítězství.

Nastoupil jsi letos i za juniorku, jak jsi osobně spokojený se sezónou?
Za příležitost v juniorech jsem rád, minulý rok mi to nevyšlo, tak jsem měl letos radost. Se sezónou spokojený jsem, co se týče týmu, ale mně se dařilo méně. Bodově jsem na tom byl špatně, tak doufám, že se to promítne příští sezonu. Ale jak se říká, jsou lepší sezóny a jsou horší sezóny (smál se).