Musíme brát zápas s rezervou, shodli se Matěj Pekr a Michal Vodný

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohoutům se první přípravný zápas povedlo výborně. V sestavě převažovala jména hráčů na zkoušku, nováčků nebo bývalých juniorů, jedinou lajnou, která byla složená výhradně z hráčů Hanáků z předchozích sezón, byla ta, kde se sešli Michal Vodný, Jakub Herman a Matěj Pekr. Ti se znají ještě z doby, kdy Olomouc působila v první lize. Matěji Pekrovi se navíc podařilo vstřelit gól, na který mu nahrál právě Michal Vodný.

Kohouti mohou být se svým výkonem v prvním přátelském zápase více než spokojení. V utkání sice museli dvakrát dotahovat, po základní hrací době však za stavu 3:3 následovaly rovnou nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí. Zatímco v minulém roce se Hanáci proti týmu z Brna trápili, během přátelského zápasu měli převahu právě červenobílí. „Je jedno, že je to Kometa, je to první přátelák. Jsou takové povídačky, že nejde o výsledek, ale psychice to pomůže a hned je v šatně lepší nálada. Kometa ale nemá natrénováno tolik jako my, takže musíme brát výsledek s rezervou,“ uvědomoval si Matěj Pekr.

⇒ Útočník Matěj Pekr

Zatímco v sestavě Olomouckých bychom našli převážnou většinu nových hráčů, bývalých juniorů nebo hráčů na zkoušku, Kometa na Hanou přijela prakticky v plné sestavě. Týmu z jihu Moravy chyběl jen kapitán Leoš Čermák. „Přijeli asi v plné sestavě, ale tomuhle zápasu nemůžeme přikládat žádnou váhu. Určitě mají těžké nohy z tréninku. Pokud vím, začali snad o víkendu,“přemýšlel.

Olomoucký útočník se dočkal i svého prvního extraligového gólu, když srovnával na 3:3. V minulé sezóně na něj totiž čekal marně. „Jsem rád, že jsem dal za Olomouc po více než roce gól. Samozřejmě je to jen přátelák, nic to neřeší, ale na psychice to hodně přidá,“ prozradil sedmadvacetiletý útočník.

V jednom útoku nastoupil s Matějem Pekrem i Michal Vodný. I forvard běžně nosící dres s číslem čtyři v minulé sezóně zasáhl jen do několika extraligových zápasů, utkání s Kometou si ale užíval. „Na to, že to byl první zápas, hrálo se mi až podezřele dobře. V první třetině se zranil Kuba Matai, a tak se od druhé hrálo jen na dvě lajny. Posledních deset minut to byl celkem očistec,“ přiznal Michal Vodný.

⇒ Útočník Michal Vodný

Celá formace se zná už přes pět let, spolu ale hrála poprvé a ze spolupráce byl Vodný nadšený. „S Hermošem (Jakubem Hermanem) jsem hrál v lajně snad poprvé od dorostu. Vždycky jsme se míjeli, protože jsme hráli oba nalevo, ale teď, když hraje centra, můžeme nastupovat spolu. Hrálo se mi s nimi výborně. S Pekym (Matějem Pekrem) jsem často hrával i v Třebíči, takže si opravdu nemám na co stěžovat,“ usmívalo se levé křídlo.

Pomyslnou třešničkou na dortu byla pro odchovance zlínského hokeje asistence, kterou si připsal u gólu Matěje Pekra. Po utkání ale sám o gólové nahrávce nevěděl. „Wau,“ smál se. „Na to se ale historie neptá. Jsou to jen přípraváky a pořád ještě budu muset ukázat hodně, abych se prosadil,“věděl.