Musíme se sebrat a jít štěstí naproti, nabádá po další prohře Jakub Herman

David Jahoda
P R A H A – Olomoučtí Kohouti zažívají zřejmě nejtěžší krizi v této sezóně. Po třech prohrách chtěli uspět na ledě poslední Slavie, jenže ta jim nadělila debakl 1:5. Mora tak i nadále hledá cestu, která by ji znovu dovedla k úspěchům. Nejhorší by však bylo propadnout panice. Jakub Herman věří, že právě nyní se ukáže síla hanáckého celku. „Musíme se semknout a začít hrát tak, jak na začátku sezóny.“
⇒ Útočník Jakub Herman

Olomouc začala na ledě O2 Areny velice slibně, zásluhou Rachůnkova gólu dokonce vedla. Následoval však strmý pád do propasti. Branky stříleli už jen sešívaní, Hanáci se naopak v koncovce trápili. Pražané nakonec Kohouty porazili 5:1 a připsali si první tříbodovou výhru po dvaceti kolech.

„Těžko se to hodnotí. Je to naše chyba, že jsme prohráli. Podali jsme velice špatný výkon. Sice jsme začali dobře, dali jsme gól, ale ještě během první třetiny jsme hráli čtyřikrát v oslabení a další část jsme taktéž načali v početní nevýhodě,“ komentoval Jakub Herman se smutným výrazem na tváři jeden z nejnepovedenějších zápasů sezóny.

„Musíme se sebrat, týmově se semknout a začít hrát konečně tak, jak se nám to dařilo na začátku sezóny. Jít s pokorou a se ctí a hlavně jít štěstí naproti,“ burcoval mladý útočník olomoucké Mory.

Svěřenci trenéra Petra Fialy nedokázali počtvrté za sebou dát v jednom střetnutí víc než jednu branku. Právě zde je největší kámen úrazu.

⇒ HC Slavia Praha

„ S jedním gólem prostě nevyhrajeme. V posledních utkáních dáváme strašně málo branek. Věříme však, že to proti Třinci konečně prolomíme,“ nechal se slyšet přerovský odchovanec.

Jakub Herman odmítl tvrzení, že by olomoučtí hokejisté svého soupeře podcenili. I přestože je beznadějně posledním celkem extraligové tabulky.

„Neviděl bych to jako podcenění. Jak už jsem zmínil, podali jsme velice špatný výkon. Slavia nám dala tři góly v našem oslabení, což je opravdu hodně. Byli jsme znovu moc vylučovaní a od toho se odvíjel i náš výkon,“ odpovídal člen druhé formace nováčka nejvyšší soutěže.