Musíme urvat co nejvíce bodů, porazit můžeme každého, řekl Martin Pěcha

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Juniorům poslední dva říjnové zápasy příliš nevyšly. Proti Českým Budějovicím i Plzni sice začali dobře a sahali po bodech, nakonec se však museli smířit se dvěma těsnými prohrami. Už v dalších kolech však čeká Kohouty trip do Kladna a Karlových Varů a na nepovedená utkání tak musí rychle zapomenout. Vyřazovací boje jsou navíc pořád ve hře a junioři si uvědomují, co musí zlepšit.

V posledním říjnovém týdnu odehráli junioři další dvě utkání. Na vlastním ledě přivítali České Budějovice a Plzeň a i když v obou utkáních sahali po bodech, smířit se nakonec museli s prohrou a nulovým ziskem. „Rozehráli jsme oba zápasy dobře, ale pak jsme měli strašně moc vylučovaných. Jak Budějovice, tak Plzeň měly výborné přesilovky a potrestali to,“ mrzelo Martina Pěchu.

Kohouti v prvním utkání, tedy proti Budějovicím, nezačali vůbec špatně, pak ale nadvládu nad ledem přebrali hosté. V dalším zápase čekala Hanáky ambiciózní Plzeň, jak tedy takové utkání jako proti Jihočechům, ovlivnilo psychiku? „Řekli jsme si, že musíme vyhrát. Začali jsme dobře, ale zase jsme o to přišli zbytečnými fauly,“ uvědomoval si.

V zápase s Plzní sice domácí rychle vedli, pak se ale o slovo přihlásili indiáni a zdálo se, že je rozhodnuto. Hanáci však nic nevzdali a ještě v závěru utkání stáhli náskok hostů na jedinou branku. Nechybělo mnoho a mohlo být srovnáno. „Luďa (Ludvík Rutar) střílel a Roky (Rok Macuh) to pak vracel před bránu. Mě to trefilo a šlo to do břevna, takže to byla škoda,“ popisoval jednu z velkých šancí.

Právě Martin Pěcha se postaral o důležitý gól, když pár minut před koncem vrátil Olomouc dohry gólem na 2:4. „Asi nás to nakoplo, bylo to pak už jen o dva góly a kluci pak dali ještě jeden rychlý, takže mě mrzí, že to nevyšlo,“ řekl útočník nosící na drese číslo 24.

Kohoutům znovu unikly body jen těsně, oba zápasy se ale výrazně lišily. V čem byl podle šikovného útočníka rozdíl? „Budějovice byly na koni, ale kdybychom proměňovali šance, tak to mohlo být jiné. S Plzní jsme si před třetí třetinou řekli, že to ještě zkusíme, že půjdeme hodně do brány. Je jen škoda, že tam nepadl vyrovnávací gól,“ řekl zklamaně osmnáctiletý hokejista.

Juniory čeká ještě dalších 22 kol a účast v play-off tak stále zůstává ve hře. Co všechno se ale musí do dalších utkání změnit? „Musíme líp bránit a nebýt tak často vylučovaní. Musíme proměňovat šance, co si vypracujeme,“ vyjmenovával.

Hned na začátku listopadu vyráží Kohouti na další trip, a to do Kladna a Karlových Varů. Junioři si uvědomují, že je nečeká nic jednoduchého, cíl je však jasný – dvě výhry! „Určitě to budou těžké zápasy a musíme urvat co nejvíce bodů. Porazit můžeme každého,“ řekl odhodlaně olomoucký odchovanec.