Musíme vyhrát a spoléhat, že soupeř zaváhá, říká Jan Knotek

Zuzana Spurná, Jan Kousal
O L O M O U C – Kohouti na ledě Liberce dlouho drželi s vedoucím celkem krok, na začátku druhé třetiny ale poprvé lovili puk ze své sítě. Na inkasovanou branku však dokázali bleskurychle reagovat a vyrovnat zásluhou Jana Knotka. V dalších minutách se však trefovali jen domácí hráči, a tak se Hanáci museli smířit s prohrou 1:3. Olomoucký centr už ale vyhlíží další zápasy a zároveň po očku sleduje, jak se vyvíjí umístění v tabulce nejvyšší soutěže.

Kohouti na ledě libereckých Bílých Tygrů museli znovu dotahovat jednobrankové manko. Na inkasovanou branku ale dokázali velmi rychle odpovědět. Pak už se ale za záda brankáře Kohoutů trefovali jen domácí. Hanáci se tak museli smířit s těsnou porážkou 1:3. „Myslím, že jsme úvodní tlak Liberce docela zachytili a bylo to poměrně vyrovnané. Šance byly na obou stranách,“ řekl Jan Knotek.

⇒ Útočník Jan Knotek

Zatímco Hanáci odehráli první kolo po reprezentační pauze už o dva dny dříve proti Třinci, Liberec ale utkání vynechal. Na čí straně ale byla výhoda, se dá říct jen stěží. „Je to možné. My jsme hráli první zápas po pauze v Třinci, a taky na nás bylo vidět, že to trvalo, než jsme se do toho dostali. Možná se to trochu projevilo i na Liberci,“ uvažoval.

O jediný gól Olomouce se postaral jeden ze dvou nejlepších střelců Kohoutů, a to právě Jan Knotek, který se o post hráče s nejlepší muškou dělí s Petrem Strapáčem. Jak vidí svou roli v týmu? „Nějak to nevnímám, protože zase tolik jich nemám, abych se mohl považovat za střelce. Jsem rád za každý gól, a že pomůžu týmu,“ řekl rozhodně hráč nosící dres s číslem 12.

Kohouti dál pokukují po účasti v předkole nejvyšší soutěže. A nereálné to rozhodně není. „Je to naše motivace. Chceme se tam dostat za každou cenu, a buď se to povede, nebo ne,“ tvrdil olomoucký útočník. Extraliga ale zůstává, především v okolí Olomouckých, poměrně vyrovnaná, na sledování výsledků soupeře ale není příliš času. „Já osobně to nesleduji, ale kluci občas prohodí, jak se hrálo, ale na výsledky se nekoukám,“ přiznal centru Kohoutů.

Hanákům chybí pouhé čtyři body na účast ve čtveřici hrající předkolo. Vzhledem k počtu zbývajících zápasů je tak desítka téměř na dostřel. „Je to málo i hodně,“ smál se. „Musíme vyhrát a zároveň spoléhat na to, že soupeř nad námi zaváhá,“ dodal.