Musíme zlepšit přesilovky, pokud tam chceme uspět, ví Jan Knotek

Jiří Horák
O L O M O U C – Po dvou domácích utkáních stav série nerozhodný. Za tohoto stavu odjedou Kohouti v pátek do Zlína, kde se porvou o mečbol a lepší pozici před sobotním zápasem. Bojovné a nervy drásající poslední utkání bylo ve znamení přesilových her. Hanáci měli hned v úvodu možnost dokonce dvojnásobné početní výhody, tu však využít nedokázali. Potvrdilo se tedy pravidlo „nedáš, dostaneš". „Je pravda, že tuhle přesilovku jsme měli využít," dodal jediný střelec domácích Jan Knotek.

Zápas hned v úvodu nabídl jiný scénář než první utkání. Opatrnost vystřídala agresivita a hned od začátku bylo vidět, že si oba dva týmy nic nedarují. „To první utkání bylo takové na seznámení. Ošahat si atmosféru a pak jsme do toho kopli oba týmy úplně naplno a jiskřilo to už od úvodního buly," dodal olomoucký forvard.

V celém zápase padlo hodně trestných minut. I když Hanáci největší možnost využít dvojnásobnou přesilovou hru nevyužili, měli v průběhu zápasu dost šancí na to, aby alespoň jednu početní výhodu proměnili v branku. „Upřímně řečeno nám vypadl stěžejní hráč, a to David Škůrek, který to tam vždycky pálí. Svojí roli sehrála určitě i lehká nervozita. Měli jsme se víc tlačit do brány. Na druhou stranu Zlín dobře bránil. I tak jsme ale měli spoustu přesilovek pět na čtyři, které jsme bohužel nevyužili. To nejspíše celý zápas rozhodlo," komentoval důvody prohraného zápasu.

Kuriozitou bylo střídání zlínských brankářů, když hned v první minutě po závaru domácích musel Kašíka, který měl nějaký problém s helmou, nahradit Štůrala. Zlínští kustodi ale vše vyřešili poměrně rychle, a tak se zlínská jednička vrátila do branky hned v další přerušené hře. „Každého napadlo, že bychom toho mohli využít. Bohužel zlínská obrana v tento moment zapracovala dobře, protože ty naše nebezpečné pokusy zblokovala, tudíž šance na úspěch se nám ztížila," vzpomněl si na zajímavý moment druhého zápasu.

Zlínská obrana celý zápas pracovala velmi dobře, čehož je důkazem pouze jediná vstřelená branka Kohoutů. Domácí se přes střední pásmo dostávali velmi obtížně. „Když pustíte Zlín do vedení, ještě k tomu v play-off, tak oni jsou jak psi. Ti nedají kostičku zadarmo a je pravda, že projít středním pásmem pro nás bylo opravdu těžké," vysvětloval nejlepší střelec Hanáků v základní části.

I když pro Kohouty druhý zápas nedopadl dobře, do Zlína jedou vyhrát. „My tam jedeme je potrápit tak jako oni potrápili nás tady a nikde není psáno, že nemůžeme dvakrát vyhrát. Ta tíha bude tentokrát na jejich straně, přeci jenom hrají před domácím publikem," vidí výhody v dalším utkání. Na olomoucký zimní stadion si našlo cestu zhruba o tisíc diváků více než v prvním utkání, což bylo na atmosféře dost znát. „Šlo cítit, že těch lidí přišlo víc. Jak jsme dali tu kontaktní branku, tak to bylo pořádně slyšet. Doufám, že v tom budou pokračovat," doplnil na závěr.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Robert Svoboda
Kapitán: Ondřej Veselý
Hala (kapacita): Zimní stadion Luďka Čajky (7 000)