My nemůžeme být týmem, co dotahuje náskok soupeře, hlásí Aleš Jergl

Matěj Langer, Miroslav Kučera
C H O M U T O V - Olomoučtí Kohouti v prvním vzájemném utkání s prvoligovými Piráty z Chomutova nestačili obrátit stav utkání, když pokaždé dotahovali jednobrankový náskok Severočechů. Ti nakonec zdolali Hanáky až v samostatných nájezdech, ve kterých se Kohouti nedokázali vůbec prosadit. Smutek Olomouckých naštěstí přebil pocit zisku alespoň jednoho bodu, jak popisuje mladičký člen A-týmu Aleš Jergl.

Olomoucká Mora vyjela v pátek do SD arény, kde na ně čekali velmi ambiciózní Piráti. Z počátku utkání se hrál velmi vyrovnaný duel, ať už střelecky, tak i co se týče icetimu obou celků. Hned v prvních dvou minutách měli Olomoučtí příležitost početní výhody, ale s ní si Hanáci neporadili. Ovšem z šesti možností dokázali využít dvě.

⇒ Útočník Aleš Jergl

První třetina byla zcela vyrovnaná, i když olomoucký forvard to vidí jinak. „Nějaké rány tam byly, jenže moc z toho jsem neměl. Určitě ale více stříleli,“ řekl svůj názor mladý nadějný útočník Hanáků Aleš Jergl.

Na první gól se musel čekat až do druhé třetiny, kde ve 29. minutě otevřel skóre utkání domácí Vladimír Růžička. Kohouty nyní čekala nepříjemná povinnost. Dotáhnout jednobrankový náskok Severočechů, a srovnat tak gólový stav zápasu. „Nezačali jsme příliš moc dobře. Dostali jsme gól a museli jsme dorovnávat na 1:1,“ popsal druhé dějství utkání.

Ovšem ani v případě rozdílového druhého gólu si svěřenci Petra Fialy nevedli o moc lépe. Deset minut před koncem základní hrací doby se podařilo Chomutovským opět odskočit a pro Moru to nevypadalo růžově. Olomoučtí však nic nevzdali a o pár minut řádně využili svojí početní výhodu. Hrálo se tedy opět od začátku. „Pak jsme zase dostali gól a museli jsme opět dotahovat, což není příjemné,“ dodal.

I když se Hanákům podařilo znovu dotáhnout ztrátu, na názoru Aleše Jergla se nic nezměnilo. „Bohužel budeme muset zabrat na tom, abychom vždy dali první gól my, aby soupeř vždy začal dorovnávat. My nemůžeme být týmem, co dotahuje náskok soupeře,“ jasně odvětil.

Zdálo se, že se bude muset rozhodnout v prodloužení, ale ani to jednomu mužstvu nestačilo. Nakonec tedy došlo na lámání chleba až v samostatných nájezdech, ve kterých Hanáci nedokázali ani jednou překonat Kopřivu. Naopak tomu bylo na straně Pirátů, kteří využili obě dvě šance samostatného nájezdu, a ponechali si tak na svém ledě vzácné dva body. To ale psychice hráčů Mory naštěstí nějak velmi neuškodilo, jelikož je čeká ještě celých deset zápasů.

„Každý bod je zlatý. Jak venku, tak doma, takže určitě jsme rádi za to, že se nám podařilo srovnat stav utkání. Avšak nedokázali jsme vstřelit vítězný gól v základní hrací době. Sice jsme prohráli na nájezdy, ale nic se neděje. Čekají nás další zápasy, takže musíme více makat,“ příliš ničeho nelitoval.

Olomouc si tak v tomto duelu vyzkoušela i druhého nepříliš známého soupeře z první ligy, se kterým však odehrála baráž i minulou sezónu. A právě tehdy poslali Kohouti společně s Bruslaři z Mladé Boleslavi extraligové Kladno a Chomutov odehrát minimálně jednu sezónu do první ligy.

Ovšem ani jeden z celků (Chomutov a České Budějovice) nebyly pro Olomouc procházkou v ráji. Dle Aleše Jergla bude v příštích zápasech pro Olomouc těžším soupeřem právě Chomutov, který podle mladičkého olomouckého útočníka více atakuje a dostává se do více šancí.

„Každý tým je jiný, každé mužstvo má odlišný systém. Oba týmy hrají svůj herní styl. Chomutov mi připadal, že více napadal, zatímco České Budějovice byly více zatažené, ale každý zápas je jiný, takže uvidíme v dalším duelu,“ popsal na závěr své nové prvoligové soupeře.