Na Hanou míří jeden z favoritů soutěže! Oplatí Kohouti Kometě porážku?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohoutům se utkání na ledě Vítkovic výsledkově příliš nepovedlo, na zápas s týmem z Ostravy ale chtějí Olomoučtí rychle zapomenout a proti dalšímu soupeři začít s čistou hlavou. Před Hanáky stojí těžké sousto, a to brněnská Kometa, která letos potvrzuje výbornou formu. V prvním utkání s Brnem Kohouti na body nedosáhli, to ale chtějí v domácím zápase změnit! Přijďte podpořit olomoucké hokejisty v cestě za další výhrou. Utkání začíná v pátek od 18 hodin.

Kohoutům se na ledě Vítkovic nepovedlo navázat na domácí vítězství nad Zlínem. Hanáci sice rychle vedli, Vítkovičtí ale dokázali zápas třemi góly otočit. Olomouc se tak domů vrátila znovu bez bodu. „Začali jsme výborně. Vyhrávali jsme 1:0, po druhé třetině to ale bylo 1:1, což byla škoda. Nevím, jestli už je to v našich hlavách, že moc chceme a nevyjde to. Dostali jsme gól na 2:1 a nějak se nám to rozsypalo. Nevyužili jsme šance a opět jsme jednoduše dostali góly, což je podle mě v poslední době náš největší problém,“ vracel se k utkání Branislav Konrád.

⇒ Brankář Branislav Konrád

Olomouc dlouhodobě trápí nízký počet vstřelených gólů, kde je ale chyba podle brankáře Kohoutů, který čelí střelám svých spoluhráčů na tréninku? „Neříkal bych, co je špatně. Prostě nám to tam nepadá. Často je to otázkou štěstí, teče, která skončí v bráně nebo něčeho takového. Myslím, že bychom měli myslet pozitivně, nehledat chyby, kde byly a dívat se dopředu na další zápasy. Co bylo, to bylo. Nešlo nám to, ani nám to nejde podle našich představ, ale musíme myslet pozitivně a snažit se to změnit v nejbližším zápase,“ burcoval.

V dalším kole čeká Kohouty pikantní souboj. Z nedalekého Brna dorazí na olomoucký led Kometa, která v letošní sezóně potvrzuje výbornou formu a patří jí dělené druhé místo. Brněnští hokejisté jsou tak ve velké pohodě. „To samozřejmě jsou. Mají vynikající mančaft a nebude to nic jednoduchého. Jsou právě ten typ týmu, který z minima dokáže vytěžit maximum. My se musíme soustředit hlavně na defenzivu a snažit se využít chyby. Bude to náročný zápas s perfektní kulisou. Jak říkám, musíme se dívat dopředu a snažit se vyhrávat zápasy, ať hrajeme s kýmkoliv,“ řekl rozhodně brankář nosící dres s číslem 42.

Nabízí se otázka, zda se, vzhledem k nabitému kádru Komety a jejím výsledkům, neobjevuje určitý respekt ze soupeře. „Z každého soupeře je třeba mít respekt, ale zase ne přehnaný. Doma jsme nehráli špatné zápasy, takže uvidíme, co to utkání přinese,“ nechtěl předbíhat.

Kohouti mají Kometě co vracet. První vzájemný zápas totiž Olomouci vůbec nevyšel a z brněnského ledu se poroučeli bez bodu a s prohrou 3:5. Branislav Konrád tehdy nastoupil do utkání až ve druhé třetině a jednoduché to nebylo. „Bylo to 0:3, což je těžké. Už není, co ztratit, takže je třeba se jen chytit a hrát trochu jednodušeji. Ten zápas jsme si prohráli v první třetině, a na to si musíme teď dávat pozor. Myslím, že to bude vyrovnané utkání, pokud vstřelíme dost gólů. A jestliže je nedáváme, musíme se snažit, abychom je nedostávali,“ měl jasno devětadvacetiletý hokejista.

Z KABINY SOUPEŘE: Kometa se rve o vrchol tabulky. V posledních zápasech se jí ale příliš nedaří

V brněnské Kometě panuje v letošním roce velká pohoda. Tým posílený o řadu zvučných jmen zkušených hráčů se pohybuje na předních příčkách tabulky. V současnosti se dělí o druhé místo s třineckými Oceláři, pokukuje ale po čele soutěže. Kromě velezkušených hráčů jako jsou Němec, Kvapil, Erat nebo Zaťovič ale dostávají hodně prostoru i junioři Jihomoravanů. Martin Nečas se v nejvyšší soutěži už blýskl hattrickem, premiéru si odbyl i Libor Zábranský mladší. Do zápasů už ale zasáhli i reprezentanti Dalimil Mikyska, Matěj Novák, Adam Gajarský, Filip Král a další.

Ve statistikách ale dál vévodí zkušenost nad mládím. V brance sice dostává více prostoru teprve dvacetiletý Karel Vejmelka, o pozici nejproduktivnějšího obránce se ale s patnácti body dělí Ondřej Němec a Jan Štencel. Nejproduktivnějším útočníkem je Martin Erat, který devětkrát gól sám vstřelil a dvacetkrát na něj přihrál. Jen o bod méně má Marek Kvapil, který má na svém kontě dvanáct gólů a šestnáct přihrávek.

Brno se sice může pyšnit děleným druhým místem, v posledních kolech ale jako by Kometě štěstí příliš nepřálo. Od dvacátého kola se Kometa radovala jen ze dvou výher, z toho jednou až v prodloužení. V posledním kole vyzvala Spartu a v napínavém utkání podlehla Pražanům 2:3.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Libor Zábranský
Kapitán: Leoš Čermák
Hala (kapacita): DRFG Arena (7 700)
Poslední utkání: Prohra se Spartou 2:3

SOUPISKA Komety
STATISTIKY Komety
ZMĚNY V KÁDRU Komety
ZÁPASY Komety

Držitelé průkazu ZPT/P, kteří jsou na vozíku, mají vstup na utkání na volnou vstupenku. Účast je však nutné hlásit nejdříve 24 hodin před zápasem na e-mail akreditace@hc-olomouc.cz.

Zimní stadion bude před utkáním s Kometou Brno otevřen netradičně už od 16:30 z důvodu očekávané vysoké návštěvy. Mějte, prosím, na paměti, že turnikety nejsou schopny pojmout velký počet fanoušků během několika málo minut, přijďte tedy na utkání s dostatečným předstihem.