Na Hanou míří vedoucí tým tabulky! Urvou Hanáci proti Plzni další tři body?

Adam Mráček
O L O M O U C – Je tedy další výzva! Porazit Plzeň a získat proti ní tři boddy. Zápasy s Plzní jsou vždy zajímavé. Čísla tomu nasvědčují. Olomouc ve dvou zápasech dostala v Plzni 0:15 a Západočeši mají na Hané skóre zatím 0:5.Dokáže v dalším Olomouc srovnat skóre na 15:15? Čtyřicáté druhé kolo bude pro domácí hodně těžké, jelikož Indiáni vládnou tabulce extraligy s 88 body. Za nimi je už pouze Mountfield se ziskem 77 bodů. Hanáci ale už několikrát dokázali, že papírové předpoklady pro ně nehrají roli. Povede se jim urvat další body? Utkání začíná v neděli v 17 hodin.

Olomouc momentálně zaujímá šesté místo v tabulce. Chce si ho udržet a udělá pro to všechno. Po zápase s Plzní má co dohánět. Ale jelikož se jedná o domácí zápas, čeká se, že se Hanáci budou hnát za vysněným cílem. „Je to velmi těžký soupeř, jsou první v tabulce. Myslím si, že je musíme mimořádně překvapit, to by mohla být naše jediná výhoda,“ sdělil Bruno Mráz.

Houževnatá Plzeň bude chtít rozhodně urvat tři body. A Západočechy jen tak nic nepřekvapí. Bude to právě Olomouc, která je zaskočí a ukáže jim co je zač? „Před každým zápasem je určitá příprava. Podíváme se, nastudujeme si soupeře. Snažíme se zjistit jejich slabiny i silné stránky a potom se to rozhodne na ledě,“ řekl.

Z KABINY SOUPEŘE: Indiáni pořád směřují ke hvězdám

Mora se s Plzní už třikrát utkala, vždy to na západě Čech nedopadlo dobře. Poslední dva zápasy sice vyhráli, ale před tím podlehli Zlínu 1:4. V posledních pěti kolech se však Indiáni radovali ze čtyř výher, získali 12 bodů a stále se ujímají prvního místa v tabulce.

Nejprve dobře rozehráli zápas s Libercem, ve kterém si zapsali výhru 4:2 a tři body zůstali doma. V dalším zápase si pak Západočeši opět vybojovali doma tři body, a to proti Vítkovicím. Ve 39. kole narazili na Zlín, kde se Indiáni prosadili až v 58. minutě a v tomto zápasu zůstali bez bodu. I přes ne příliš povedené utkání na Moravě vyrazila Plzeň do Litvínova, kde o výhře rozhodl gól Jonese v 52. minutě. Posledním utkáním bylo domácí a to s Třincem. Zde opět uspěli Indiáni.

V brankovišti Plzeňských dál vládne Miroslav Svoboda, který se pyšní úspěšností 92,87. S nejvíce vstřelenými góly se může pochlubit Tomáš Mertl. S nejvíce body pak Milan Gulaš a to 19+36.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Martin Straka
Hala (kapacita): Home Monitoring Aréna (8 236)
Poslední utkání: Výhra nad Třincem 2:1