Na dohrávku proti Hradci Králové bez nervů, zato zdarma!

oku
O L O M O U C - Celkem 363 zápasů bylo odehrálo v základní části první hokejové ligy. Chybí už jen jediný – čtvrteční dohrávka 49. kola mezi Olomoucí a Hradcem Králové. Oba týmy už mají jisté své postavení v tabulce, na dvojicích pro čtvrtfinále play-off se nemůže nic změnit. Přijďte přesto povzbudit Hanáky v přípravě na vrchol sezóny. Začíná se v 18 hodin a vstup je zdarma!

Hanáci ve středečním zápase porazili Jihlavu těsně 3:2, přičemž vítězný gól vstřelili při hře v power-play. Trenér Dukly Petr Vlk chtěl se svým týmem vyhrát v Olomouci v základní hrací době, aby si jeho tým zajistil třetí místo, odvolání gólmana se mu ale nakonec nevyplatilo.

Zajímavosti duelu

⇒ Vstup na utkání je zdarma

⇒ Olomouc je třetí, Hradec Králové pátý, a nikdo s tím už nic neudělá

⇒ Jde o ostrou přípravu před play-off

⇒ Méně trestaný tým získá po duelu bečku Radegastu Extra hořký

Družina okolo Jiřího Dopity tak skončila po základní části třetí a nic na tom nezmění ani čtvrteční dohrávka proti Hradci Králové. Své jisté mají i Východočeši, kteří skončili pátí a ve čtvrtfinále narazí právě na Jihlavu.

Přestože už Moře ani Hradci o nic nejde, trenér Tomajko potvrdil, že jeho tým bude hrát naplno. "K zápasu přistoupíme jako ke každému jinému. Ještě není konec. Kdybychom odehráli duel proti Hradci na půl plynu, tak bychom si výkon mohli přenést do dalšího zápasu, což by byla velká škoda."

Otázkou zůstává, jak ke klání přistoupí Východočeši, každopádně fanoušci Mory se mohou těšit na ostrou přípravu před vrcholem sezóny. "Je potřeba odehrát zápas ve stejném duchu jako proti Jihlavě," uvedl Tomajko.

Specifický duel odehraje útočník Rostislav Marosz, který téměř celou základní část působil v dresu HC Olomouc. V poslední den přestupového období si ho však Třinec jednostranně stáhl z hostování a obratem ho poslal právě do Hradce Králové.

Z kádru Hanáků působil v loňské sezóně v Hradci bek Oldřich Horák, delší dobu potom navlékal dres Hradeckých útočník Petr Haluza.

Duel mezi Olomoucí a Hradcem Králové startuje ve čtvrtek od 18 hodin na zimním stadionu v Olomouci. Pro fanoušky hostujícího celku bude připraven textový on-line přenos. Dle delegace ČSLH by měl utkání řídit jako hlavní rozhodčí Jiří Dvořák z Českých Budějovic, na čarách mu budou asistovat pánové Tomáš Klein ze Znojma a Přemysl Skopal z Nového Šaldorfu.

Vstup na utkání je zdarma, přijďte podpořit Moru před vrcholem sezóny přímo na zimní stadion!

Sestavy z posledních utkání

HC Olomouc: Kašík – Lhotský, Staněk, Bartoň (C), Ondrušek, Janáček, Kotvan, Nedbálek – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Pekr, Řípa, Haluza – Pšurný, Ministr, Šlahař – Walker, Kolouch, Kucsera. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.

HC VCES Hradec Králové: Čech – Čížek, Chmelíř, Roupec, Karlíček, Bendík, Hendrich, Poživil, Zdráhal – Kubeš, Tvrdík, Berger – Koudelka (C), Moskal, Kadlec – Havel, Marosz, Karpov – Půhoný, Záhorovský, Kubica. Trenér: Jiří Mička.