Na začátku jsme nebyli dobří v ničem, řekl kapitán Martin Vyrůbalík

Adam Mráček
O L O M O U C – Po dlouhé době doma bez bodu . Hanáci v 18. kole podlehli Vervě 1:3. V předešlých zápasech si Kohouti vždy dokázali získat respekt soupeřů už v podstatě od začátku utkání, tentokrát tomu tak ale nebylo. „Takhle doma hrát nemůžeme. Za stavu tři nula je hodně těžké otáčet. V týmu není pohoda, sice jsme nějaké šance měli, ale tohle se stávat nesmí,“ uvedl kapitán Martin Vyrůbalík.

Kohouti do zápasu nevkročili vůbec dobře. Hned po druhé minutě následovalo vyloučení Petra Strapáče, které se Kohouti snažili bránit. To se jim však nepovedlo. „Začali jsme špatně, potom přišlo oslabení. Já vůbec nevím proč jsme takhle laxně hráli. Pak už se to těžce dohání. Litvínov dobře vyklekával střely, měli tam soustu střel, odražené puky jsme neměli a Petrásek chytal celkem v pohodě,“ řekl olomoucký bek.

V minulých zápasech jsme viděli, že domácím Hanákům se dařilo na začátku zápasu na soupeře vyvíjet nátlak. S Litvínovem tak bohužel Hanáci nezačali. „Chtěli jsme začít v nátlaku, tak jak v předešlých zápasech, ale vůbec to nevyšlo. Byli u nás za bránou. My jsme si to tam nějak předávali. Začátek byl všelijaký. Byla první půlka první třetiny a dívali jsme se co se děje. Pak hrajete 50 minut do dobře z organizované obrany a obětavě hrajícímu soupeři, bylo to těžké,“ sdělil kapitán Vyrůbalík.

Na domácích šlo vidět, že po neúspěšných deseti minutách chtěli vyrovnat. Ale Verva si nenechala nic líbit. „Na začátku jsme nebyli dobří v ničem. Když někdo vede 3:0 tak si to hlídá, ještě k tomu když hraje venku. Doma je to ještě v pořádku, ale Verva věděla s čím přijela a udržovala to do konce zápasu,“ dodal.

Šestý olomouckým hráčem byl i bezesporu fanoušci. Nic nevzdali jako jejich „spoluhráči“. Až o posledního momentu táhali Hanáky ke gólu. „Na fanoušcích šlo vidět že to nevzdali a podporovali nás do konce. A snad do dalších zápasů budeme nastupovat v jiném rozpoložení,“ řekl.