Na žádné jásání to nebylo, smutnil po gólové premiéře Lukáš Králík

David Jahoda
O L O M O U C – Dlouho očekávaný šlágr 45. kola první ligy vyzněl lépe pro Ústí nad Labem, které v Olomouci zvítězilo 4:1. Mora doplatila na vlastní chyby, když už po první části prohrávala o dvě branky. Náskok Lvů se s postupem utkání navýšil na čtyři branky. O jediný čestný zásah domácích Kohoutů se premiérovou trefou za A-tým postaral Lukáš Králík „Trochu mě to potěšilo, ale gól mohl padnout v lepší situaci. Kdyby byl vedoucí nebo rozhodující, radost by byla daleko větší,“ konstatoval Lukáš Králík.

Mora s odhodláním navýšit svůj náskok před Ústím nad Labem na osm bodů vyrukovala na soupeře s aktivní útočnou hrou. Ovšem žádná z šancí brankou neskončila, a když Ústí udeřilo ve vlastním oslabení a ke konci první části, Kohouti už nedokázali odpovědět. Vedení Lvů se nakonec vyšplhalo na stav 4:0, konečnou podobu skóre pak jediným gólem Hanáků určil premiérový střelec Lukáš Králík.

„Na žádné jásání to nebylo, proto jsem ten gól ani moc neoslavoval. Byl na 1:4 a vlastně nic neřešil, bylo to sedm minut před koncem. Trochu mě to potěšilo, ale mohl padnout v lepší situaci. Kdyby to byl vedoucí nebo rozhodující gól, radost by byla daleko větší,“ nedával Králík své premiérové trefě příliš velkou váhu.

⇒ Útočník Lukáš Králík

„Myslím, že jsme byli první třetinu lepší, ale přišlo mi, že Ústí hrálo na brejky, což se mu vyplatilo. Asi ze třech vyložených šancí proměnilo dvě, a to nás položilo. Soupeř naopak byl na koni. O vítězství tedy rozhodly hlavně dvě branky v úvodní části,“ ohlížel se za utkáním, ve kterém proti sobě nastoupil druhý a třetí nejlepší celek soutěže.

I když si Mora v úvodních minutách vytvořila územní tlak, z gólu se paradoxně radovali hosté. Jeden gól se povedlo dát modrožlutým v oslabení, druhý poté ke konci prvního dějství. Podle Lukáše Králíka byly tyto momenty rozhodující.

„Kuba Bartoň zkusil vystřelit na modré čáře a zrovna to nevyšlo. Naneštěstí to bylo v naší přesilovce, proto to bylo asi ještě horší. Při druhém gólu byl zase v podobné situaci Kuba Herman. Bohužel i tohle se stává.“

Také štěstí se během střetnutí ke Kohoutům otočilo zády. V první třetině nastřelil tyč Řípa, ve druhé periodě zase orazítkoval spojnici Orctovy klece Ondrušek. „Kdybychom ve druhé třetině dali místo spojnice gól na 1:2, tak si myslím, že bychom byli schopni s nepříznivým vývojem ještě něco udělat. Bohužel jsme poté dostali ve třetí části branku hned z prvního střídání, potom už to bylo těžké,“ přiznal teprve devatenáctiletý forvard.

Ústecký trenér před utkáním avizoval, že jeho mužstvo má před Olomoucí respekt a nerado by se s ním potkalo v play-off. Sobotní zápas však naznačil, že Ústí Hanáky porazit umí. Mohlo by si na svěřence koučů Fialy a Tomajka v případné vyřazovací části věřit více?

„Mohli by být o něco nabuzenější, ale do play-off ještě nějaká doba chybí a není vůbec jisté, že se na Ústí narazí. Navíc ve vyřazovací části je to úplně o něčem jiném, tam se hraje na čtyři vítězné zápasy, ve kterých se může stát cokoliv,“ upozorňoval Lukáš Králík, který si v minulé sezóně vyzkoušel zámořskou Western Hockey League.

⇒ HC Slovan Ústečtí Lvi

Olomoucké hokejisty v následujících dnech čekají dvě klání na ledech soupeřů. Nejprve zamíří na led Hradce Králové, poté změří síly proti prvnímu celku z Mladé Boleslavi. „Z následujících dvou venkovních zápasů musíme přivést alespoň jedno vítězství. Musíme se pořád držet o nějaký krůček před Ústím,“ pravil Králík.

Marodka olomouckého kádru je stále hodně četná. Kromě dlouhodobě zraněných hráčů chyběli v sestavě Ministr, Pekr a Kucharczyk. I proto se Lukáš Králík dostal do sestavy pro zápas s Ústím, které pro něj znamenalo teprve devátý start v letošní sezóně první ligy.

„V kabině je hodně zraněných, k těm dlouhodobě se přidal v utkání se Třebíčí Kucharda (Radim Kucharczyk), takže jsem si dnes zahrál i na úkor těchto situací,“ přiblížil hokejista s číslem třiatřicet.

Převážně tedy hraje tento mladý útočník v juniorském týmu, kde patří k oporám. Na seniorskou soutěž si musí teprve zvyknout. „Rozdíl mezi juniory a muži jde určitě znát. Juniorka je možná o něco rychlejší, zato první liga je více o přemýšlení. Moje pozice je také jiná v tom, že v juniorce mám daleko více prostoru než v áčku, avšak je potřeba se tomu přizpůsobit,“ vysvětloval hráč, který si z devíti zápasů připsal do statistik tři body.

„S juniory hrajeme pro mě až překvapivě dobře. Zahrát si za áčko je spíše takový bonus. První tým má tady v Olomouci každý rok vysoké ambice, které jsou navíc letos umocněné možností dostat se do široké baráže, budeme se snažit, abychom se tam dostali,“ uzavřel s odhodláním.