Nájezd byl nařízen špatně, mohli jsme mít tři body, řekl Libor Kašík

David Jahoda
O L O M O U C – Mora v krajském derby v letošní sezóně poprvé padla, doma totiž podlehla šumperským Drakům 4:5 po samostatných nájezdech. Přitom do konce třetí části zbývalo jen deset vteřin, když bylo proti Kohoutům nařízeno trestné střílení, ze kterého hosté vyrovnali.„Zrovna jsem se přesouval, bohužel jsem zakopnul o hranu brusle a rozhodčí pískli nájezd, čemuž jsem se divil,“ řekl nešťastný hrdina Libor Kašík.

Po gólu Jakuba Hermana z 57. minuty už olomoučtí příznivci pomalu slavili tříbodové vítězství nad rivalem ze Šumperka. Hosté však do poslední chvíle nesložili zbraně, a když Draci v závěrečné minutě hráli přesilovku šesti proti čtyřem, asi se všem domácím fanouškům zatajil dech. Libor Kašík totiž v brankovišti zavrávoral a posunul klec. Následovalo trestné střílení, ze kterého vyrovnal Vrdlovec.

„Zrovna jsem se přesouval a bohužel jsem zakopnul o hranu brusle, takže jsem spadl na branku, která vyskočila ze svého základního postavení a já společně s ní. Docela jsem se i divil, že rozhodčí písknul nájezd, protože Šumperk zrovna nějakou velkou šanci neměl,“ komentoval Libor Kašík klíčový moment utkání.

Šumperk tak deset vteřin před koncem základní hrací doby díky proměněnému nájezdu Daniela Vrdlovce dostal zápas do prodloužení. „Soupeř nájezd chvíli před koncem sice proměnil, ale hráč (Daniel Vrdlovec) udělal brzdu, s pukem se vrátil a zakončil. Hned jsem to u sudích byl reklamovat. V nájezdovém rozstřelu se to stejné totiž stalo Kolouchovi a rozhodčí nájezd neuznali. To mně od nich přišlo dost nefér,“ divil se Kašík nad rozhodnutím hlavních arbitrů zápasu.

⇒ Salith Šumperk

„Nájezd byl podle mě prostě nařízen špatně a my místo tří bodů brali jen jeden,“ doplnil dvacetiletý brankář.

Nastavená pětiminutovka nerozhodla, a tak šly na řadu samostatné nájezdy, ve kterých se Hanákům dlouhodobě nedaří. „Prohra mě mrzí hodně, i přesto jsme ale mohli mít alespoň dva body, ale kromě Michala Vodného, který se trefil během druhé části, nájezdy nedáváme, což je velká škoda,“ zamýšlel se Kašík nad špatnou nájezdovou bilancí.

Hosté při hře bez brankáře už hodně riskovali a Jiřímu Řípovi se podařilo prodrat s kotoučem mimo obranné pásmo. Prázdnou hostující svatyni ale netrefil. „Nedali jsme gól do prázdné branky, kdy mohlo být hotovo. Celkově se nás v zápase držela smůla, na druhou stranu jsme Šumperku udělali poprvé a naposledy radost, protože věřím, že jim to u nich všechno vrátíme,“ tvrdil zlínský rodák.

Mora měla dvě trestná střílení už v průběhu zápasu. To první jel Lukáš Kucsera, jenže na Štůralu nevyzrál. Ve druhé části byl v úniku faulován Michal Vodný, který už svůj nájezd proměnil. Velkou zásluhu na tom měl ale zřejmě právě Libor Kašík, který Vodnému před exekucí poradil, co by na gólmana Štůralu mohlo platit.

„Vím, jak se Štůrala při nájezdech chová, tak jsem Michalovi řekl, že střela nad lapačku by pro něj mohla být dost nepříjemná. Michal vystřelil přesně tak, jak měl. Pro brankáře je to prakticky nechytatelné, když hráč jede, nenaznačí, a poté vystřelí přesně do šibenice,“ přiblížil Libor Kašík trestné střílení z pohledu gólmana.

⇒ Brankář Libor Kašík

„Jestli si z této prohry budeme dělat hlavu? To si nemyslím, takové zápasy se prostě stávají. Pro diváky to ale musel být velmi zajímavý zápas,“ podotkl brankář Kohoutů.

Na předchozí utkání na ledě Šumperku nemá Kašík moc dobré vzpomínky. Po tvrdém ataku Adama Červenky byl tehdy olomoucký brankář odvezen do nemocnice. Měla tato událost posléze nějakou dohru? „Poslal mně omluvnou SMS zprávu, ale víc jsme to neřešili,“ přiblížil talentovaný brankář.

Jedním ze čtyř úspěšných hostujících střelců byl k velké radosti šumperských příznivců právě i Adam Červenka. „Upřímně ani nevím, že mi dal Červenka gól. Vlastně je to úplně jedno, kdo tu branku dá,“ řekl maskovaný muž.

Libor Kašík byl po celý zápas terčem vulgárních nadávek ze strany hostující fanoušků. Zdálo se ale, že se olomoucký brankář v těchto situacích spíše vyžívá. „Mě tyto nadávky motivují. Alespoň mohou všichni vidět, jak jsou šumperští fanoušci inteligentní, protože nikdo z nich by mně nic z toho, co pokřikovali, nedokázal říct do očí,“ odvětil muž v kabině známý pod přezdívkou Káša.

„Z haldy lidí si to s prominutím dovolí zařvat i pětileté děti. Podle mě by se mělo fandit trochu s pokorou, ale já už se tomu můžu jenom smát, ať si řvou, co chtějí,“ pokračoval Kašík.

Libor Kašík však dokázal v této věci najít i pozitivní stránku. „Jsem rád, že lidi ze Šumperka přijeli, protože zaplatili vstupné a klub si něco přivydělal,“ konstatoval nadneseně.

Olomoucký brankář navíc podotýká, že se mu nedaří dostat do fazóny, kterou měl v minulém ligovém ročníku. „Formu nemám takovou jako minulý rok, ale nevím, čím to je. Snažím se trénovat a zlepšovat, co to jen jde. Doufám, že je to akorát momentální výpadek, protože já vím, že se do formy z minulé sezóny určitě dostanu. Když tomu půjdu naproti, není jiná možnost, než taková, že to prostě půjde,“ pravil sebevědomě muž s číslem devětatřicet.