Naše zápasy jsou jako přes kopírák, zlobí se Protasenja

David Jahoda, Tomáš Lysý
O L O M O U C – Olomoučtí hokejisté zakončili své vystoupení na Dukla Cupu zápasem proti Karlovým Varům, nebyl to ale úplně zdařilý duel. Kohouti se dlouho trápili, prosadit se dokázali až v samotném závěru, gól Knotka už ovšem nic neřešil. Hanáci znovu pohořeli na nevydařeném startu utkání, což se v přípravě nestalo poprvé. „Až přijde liga, tak to nebude sranda. Mohli bychom kvůli tomu ztrácet body, které budeme potřebovat,“ upozorňoval Anatolij Protasenja.

Mora chtěla po čtyřech prohraných zápasech konečně zvítězit, jenže soupeř z Karlových Varů byl proti. Omlazený tým Energetiků vstřelil po jednom gólu v první i druhé třetině, což mu nakonec k výhře stačilo. Gól Jana Knotka, který se mimo jiné prosadil v přípravě už počtvrté, padl až v 59. minutě, vyrovnat se už Hanákům nepovedlo.

„Řekli jsme si, že musíme začít dobře, protože máme špatné začátky. Ale v první třetině to bylo úplně obráceně, vůbec jsme nebyli s naším výkonem spokojení. Hráli jsme špatně, nedobruslovali jsme hráče, nebylo tam tolik důrazu, kolik bylo potřeba. Karlovy Vary hrály prostě lépe. Druhá polovina zápasu vypadala úplně jinak, akorát byla škoda šancí, které jsme nedali,“ hodnotil utkání Anatolij Protasenja.

Rodák z Minsku zmiňuje, že podobně prospané začátky utkání by se Kohoutům mohly v extraligových zápasech vymstít. „Často ztrácíme dva góly, začínáme hrát od druhé třetiny, což je špatně. Až přijde liga, tak to nebude sranda. Mohli bychom kvůli tomu ztrácet body, které budeme potřebovat,“ upozorňoval Protasenja.

Právě Protasenja, který hraje od začátku přípravy v první formaci po boku Jana Knotka a Marka Laše, byl u jediné branky Olomouce v zápase. „Poslal jsem to Hugovi (Pavlu Skrbkovi) po prknech a ten to dal Honzovi Knotkovi do prázdné, který už to měl docela jednoduché. Mě osobně mrzí dvě šance, které jsem měl, ale neproměnil jsem je. V závěru jsme mohli ještě vyrovnat, ale to už bylo takové buď a nebo,“ podotkl urostlý útočník.

Mora na jihlavském Dukla Cupu nakonec skončila na třetím místě. Zaznamenala vítězství nad domácí Jihlavou, pak však přišly dvě porážky, a to proti ruskému Nižnému Novgorodu a právě proti Karlovým Varům. Ovšem nebýt špatných začátků, mohli být Kohouti v tabulce Dukla Cupu zřejmě výše.

„S Jihlavou to byl náš první zápas, ale bylo to podobné jako teď. První třetina byla od nás špatná, Jihlava po nás šla, napadala nás. Vedli jsme sice 1:0, ale o ničem to nevypovídalo, my zase začali hrát až od druhé poloviny zápasu. Pak nám to tam napadalo, ale výsledek vůbec neodpovídal hře,“ řekl Protasenja a pokračoval ohlédnutím se za duelem proti Novgorodu. „Proti Torpedu to bylo to samé, první střídání a gól, následně jsme museli dotahovat dvě branky. Škoda, že jsme neuhráli plichtu a nevyhráli v prodloužení nebo na nájezdy. Naše zápasy jsou jako přes kopírák.“

I když je Protasenja rodákem z Běloruska, s hokejem začínal v Česku. A byla to právě Jihlava, kde započala jeho hokejová kariéra. Návrat na Horácký zimní stadion mu proto udělal radost. „Když jsem zjistil, že tu budeme hrát Dukla Cup, tak jsem se moc těšil. Věděl jsem, že přijdou fandit příbuzní a kamarádi. Akorát tu trochu zlobil led, když bylo venku teplo, ale s tím jsme se museli poprat všichni. Jak už jsem řekl, těšil jsem se do Jihlavy, bylo to příjemné,“ uzavřel.