Nejproduktivnější hráč i Kohout měsíce! Březen ovládl Jan Eberle

Martin Vavruša
O L O M O U C – Play-out již dávno skončilo, ještě stále však zbývá vyhlásit nejlepšího hráče měsíce března. Tentokrát jste Kohoutem měsíce ocenili Jana Eberleho, který v play-out vstřelil tři branky a na další čtyři přihrál svým spoluhráčům. Společně vybojovali z šesti zápasů vyřazovacích bojů čtyři vítězství, nestačili jen na Karlovy Vary. „Dost to ovlivnilo, že jsme mohli hrát s klidnou hlavou,“ věděl hráč, který v anketě o Kohouta měsíce března získal 164 bodů.

V základní části patřil spíše k průměrným hráčům, ale v play-out se ho nedalo přehlédnout. Jan Eberle získal během šesti zápasů sedm kanadských bodů a vyhrál nejen kanadské bodování klubu, ale i ocenění Kohout měsíce března, k němuž jste mu dopomohli 164 hlasy. „Chtěl bych poděkovat fanouškům za podporu a jsem rád za toto ocenění. Ale je škoda, že se nehrálo o lepší místa, než jen play-out,“ mísily se pocity v Janu Eberlem.

⇒ Útočník Jan Eberle

Sedmadvacetiletý útočník odehrál za Kohouty svou druhou sezónu, předtím sbíral zkušenosti především v Kladně. „Myslím, že i v Kladně jsem byl jednou nebo vícekrát zvolený hráčem měsíce, ale moc to nesleduju. O to se zajímá spíš má rodina a přítelkyně,“ prozradil hráč, který bude oblékat olomoucký dres i v příští sezóně.

Ocenění se dočkal za výborné výkony v březnu, kdy nejen že se mu dařilo po individuální stránce, ale také pomohl týmu vybojovat čtyři vítězství. „S březnovými výsledky můžeme být spokojení, většinu zápasů jsme vyhráli, až na ty proti Karlovým Varům. Určitě ale hodně pomohlo, že jsme mohli hrát s klidnou hlavou, protože kromě zápasu proti Kometě nám o nic nešlo,“ vysvětlil kladenský rodák.

Především v utkáních se Zlínem ale jistota setrvání v extralize ubírala na náboji. „Je pravda, že to asi nebylo tak vyhrocené jako v základní části, ale na obou stranách byla pořád znát ta touha po vítězství a jsme rádi, že jsme je vyhráli,“ řekl útočník s patnáctkou na drese.

Play-out tak alespoň poskytlo prostor mladým hráčům, kteří předtím nastupovali v kategorii juniorů. „Je to příslib do budoucna. Ti kluci se potřebují trochu otrkat a tyhle zápasy jim k tomu rozhodně pomohly,“ těšilo Kohouta měsíce března, Jana Eberleho.

Kohout měsíce března – TOP FIVE

1. Eberle Jan 			164 bodů