V základní části patřil spíše k průměrným hráčům, ale v play-out se ho nedalo přehlédnout. Jan Eberle získal během šesti zápasů sedm kanadských bodů a vyhrál nejen kanadské bodování klubu, ale i ocenění Kohout měsíce března, k němuž jste mu dopomohli 164 hlasy. „Chtěl bych poděkovat fanouškům za podporu a jsem rád za toto ocenění. Ale je škoda, že se nehrálo o lepší místa, než jen play-out,“ mísily se pocity v Janu Eberlem.

⇒ Útočník Jan Eberle

Sedmadvacetiletý útočník odehrál za Kohouty svou druhou sezónu, předtím sbíral zkušenosti především v Kladně. „Myslím, že i v Kladně jsem byl jednou nebo vícekrát zvolený hráčem měsíce, ale moc to nesleduju. O to se zajímá spíš má rodina a přítelkyně,“ prozradil hráč, který bude oblékat olomoucký dres i v příští sezóně.

Ocenění se dočkal za výborné výkony v březnu, kdy nejen že se mu dařilo po individuální stránce, ale také pomohl týmu vybojovat čtyři vítězství. „S březnovými výsledky můžeme být spokojení, většinu zápasů jsme vyhráli, až na ty proti Karlovým Varům. Určitě ale hodně pomohlo, že jsme mohli hrát s klidnou hlavou, protože kromě zápasu proti Kometě nám o nic nešlo,“ vysvětlil kladenský rodák.

Především v utkáních se Zlínem ale jistota setrvání v extralize ubírala na náboji. „Je pravda, že to asi nebylo tak vyhrocené jako v základní části, ale na obou stranách byla pořád znát ta touha po vítězství a jsme rádi, že jsme je vyhráli,“ řekl útočník s patnáctkou na drese.

Play-out tak alespoň poskytlo prostor mladým hráčům, kteří předtím nastupovali v kategorii juniorů. „Je to příslib do budoucna. Ti kluci se potřebují trochu otrkat a tyhle zápasy jim k tomu rozhodně pomohly,“ těšilo Kohouta měsíce března, Jana Eberleho.

Kohout měsíce března – TOP FIVE

1. Eberle Jan 			164 bodů
2. – 3. Spurný Lukáš		136 bodů
2. – 3. Vlach Roman 		136 bodů
4. Škůrek David			64 bodů
5. Falter Martin		58 bodů

Kohout sezóny – průběžné pořadí do 10. místa

1. Branislav Konrád		60 bodů
2. – 3. Juraj Mikúš 		36 bodů
2. – 3. Jan Eberle		36 bodů
4. František Skladaný		33 bodů
5. – 6. Jakub Galvas 		26,5 bodů
5. – 6. Roman Vlach	 	26,5 bodů	
7. – 8. Jan Jaroměřský 		20 bodů
7. – 8. Jan Knotek 		20 bodů
9. – 10. Petr Strapáč 		18 bodů
9. – 10. Miroslav Holec		17,5 bodů