Nelíbila se jim naše tvrdá hra, pochvaluje si autor vítězného nájezdu Petr Strapáč

Tomáš Pavlica
O L O M O U C – Kohouti otočili další zápas, tentokrát s aktuálním mistrem z Liberce. Tygři se sice dostali do vedení, ale olomoučtí hráči se zejména ve třetí třetině přidali do agresivity a důrazu. „ Tlačili jsme je, dohrávali souboje a jim se to přestalo líbit," s úsměvem konstatuje autor vítězného nájezdu v penaltové loterii Petr Strapáč. Díky jeho umu si Olomouc odnesla ze zápasu s Libercem dva body.

Olomouc nevstoupila do zápasu příliš šťastně, dlouho hráčům trvalo, než se dostali do tempa. Liberec vyhrával osobní souboje, Tygři byli u všeho dříve a dostali se i do několika šancí. „Ze začátku jsme tahali za kratší konec, ve druhé třetině jsme dostali gól. Docela nám trvalo, než jsme se dostali do nějakého tlaku. Ve třetí třetině jsme to stáhli na tři lajny a začali jsme mít nějaké šance a naštěstí jsme vyrovnali,“ pokyvuje Petr Strapáč, člen druhé olomoucké formace.

Olomouc vyrovnala v přesilovce z hole Eberleho, ale gól jí nebyl rozhodčími uznán. „Já jsem to nějak nepostřehl, zrovna jsem se vydýchával po střídání, ale mám pocit, že tam byla posunutá brána ( rozhodčí neuznal gól pro postavení útočícího hráče v brankovišti - pozn. redakce) , tak ani jsem nedoufal, že by to měl být gól," nedělala si nic z neuznaného gólu olomoucká jednačtyřicítka.

⇒ Útočník Petr Strapáč

Olomoučí hráči si z neuznaného gólu nic nedělali a snad ještě zarputileji se hnali za vyrovnávací brankou. „Po tom se nám stále krátil čas, že pořád prohráváme o gól a musíme se tam dál tlačit. Kluci to tam parádně sehráli a Juraj Mikúš parádně vyrovnal,“ popsal recept na vyrovnávací branku Petr Strapáč.

Klíč k prolomení obrany byl jednoduchý. „Museli jsme se víc do nich tlačit, dohrávat souboje, rvačky pak vyplynuly ze hry,“ okomentoval přiostření hry autor tří hitů v zápase. „Jim se to nelíbilo, a tak nějaké pošťuchovačky z toho vznikly, ale to k tomu patří, nic víc bych v tom nehledal,“ nedělá si hlavu z vyhrocených situací na ledě autor čtyř gólů v této sezóně.

Liberec opět nezvládl ostrou hru Olomouce. Oproti dvanácti trestný minutám Kohoutům si Tygři odseděli šestapadesát minut! Jenom Ševc si vysloužil 34 minut na trestné lavici.

Prodloužení bylo rozkouskováno mnoha fauly, Kohouti ale nevyužili ani trestné střílení, ani přesilovky a tak se šlo na nájezdy. První úspěšný byl Eberle, pak za hosty srovnal Bližňák. Na holi měl dva body pro Olomouc Petr Strapáč. „Dnes jsem si docela věřil, že to dokáži rozhodnout. Tím, že nedali přede mnou a já dal gól, za to jsem hrozně rád a pro nás jsou to zlaté body,“ okomentoval vítězný okamžik autor úspěšného nájezdu, který moc dobře věděl, co dělá. „Čekal jsem, jak bude vyjetý a to byl pořád, a docela dost, tak jsem zvolil kličku a spadlo to tam.“