Nerozlučná trojice Kořenek, Bahounek a Kalač. Jak dobře se znají?

Zuzana Spurná, Alena Zapletalová
O L O M O U C – Už ve školkách často vznikají přátelství, o kterých se tvrdí, že jsou na život a na smrt. Málokdy však vydrží déle než pár let. Starší dorostenci Matěj Kořenek, Petr Bahounek a David Kalač jsou ale výjimka. Dva útočníci a obránce společně hokejově vyrůstali. Na stadionu i mimo něj je potkáte většinou všechny společně, i na ledě patří k sehraným lajnám. Jeden bez druhého zkrátka nedají ani ránu. Jak dobře se ale znají?

Kalač nahrává, Kořenek střílí a gól. Tak to často vypadalo už od doby, kdy dva útočníci přešli do Olomouce. V letošní přípravě se to částečně otočilo. Zatímco Matěj Kořenek nahrával, David Kalač se staral o góly. K nim často neodmyslitelně v obraně patřil Petr Bahounek.

Kamarádi na ledě i mimo něj. I spoluhráči této trojice tvrdí, že v týmu snad neexistuje skupinka, která by si byla tak blízká jako právě tito tři. A není divu. Matěj Kořenek s Davidem Kalačem se znají od narození. S Petrem Bahounkem se Matěj Kořenek seznámil ve třetí třídě, o pár let později, v osmé třídě, se s olomouckým obráncem setkal i druhý z útočníků, David Kalač.

Jak moc se ale tahle trojice zná?