Nevyhrál lepší, ale šťastnější, komentoval prohru v derby Matěj Pekr

Ondřej Kubát
Š U M P E R K - Druhé derby Olomouckého kraje zvládli znovu úspěšněji domácí. Tentokrát to byl Šumperk, který třemi slepenými trefami v poslední části rozhodl o svém vítězství. Olomouc přitom předváděla vyspělejší hokej, v koncovce se však trápila, což rozhodlo. „Dlouho nás to ale mrzet nebude, musíme se dívat dopředu, ne dozadu,“ nedělal si těžkou hlavu Matěj Pekr.

Pekr měl přitom o motivaci postaráno. Na Hanou zamířil před rokem a půl právě z tehdy druholigového Šumperka. „Těšil jsem na ten zápas víc než na ostatní, ale nic extra to nebylo. Přijel jsem do Šumperka jako Olomoučák,“ potvrdil

⇒ Matěj Pekr

Žádné úsměvy mladý útočník proto po závěrečné siréně nerozdával. „Návrat to byl neúspěšný. Prohrálo se, takže na zápas nebudu vzpomínat v dobrém. Byli jsme sice k vítězství blízko, ale to i soupeř. Utkání bylo totiž vyrovnané,“ hodnotil duel, ve kterém jeho tým prohrál 1:4.

„Rozhodla branka na 2:1 plus také to, že jsem pak nesrovnal na 2:2 z toho úniku,“ mrzelo Pekra.

„Byli jsme hokejovější, po druhé části jsme i cítili, že se dostáváme do tlaku. Domácím asi docházely síly, ale to nám stejně nepomohlo. Nechci říct, že vyhrál lepší, ale spíš šťastnější,“ podotkl.

Kohouti se dlouho v porážce pitvat nebudou. Šlo o pouhý jediný zápas, ztratili sice druhé místo v tabulce, přesto však na rozdíl od Šumperka nadále bojují o nejvyšší mety tabulky. „Dlouho nás to mrzet nebude. Musíme se dívat dopředu. Šumperk je v tabulce za námi. Teď se prohrálo, tak chceme dovézt body v pondělí z Berouna,“ bylo mu jasné.

Druhé krajské derby přilákalo do ochozů šumperského zimáku přes dva tisíce fanoušků. „Atmosféra byla dobrá asi i proto, že Šumperk s námi držel krok, bylo to dlouho 1:1. Možná kdybychom vedli, bylo by to jiné,“ pochvaloval si Pekr.

„Musím ale poděkovat také olomouckým fanouškům, kteří přijeli ve velkém počtu. Bylo je hodně slyšet, bohužel jsme je zklamali. To mě mrzí,“ dodal závěrem.