Nevyhráli jsme, ale myslím, že za výkon se stydět nemusíme, tvrdí David Škůrek

Zuzana Spurná
K L A D N O – Kohouti se chtěli se svými fanoušky a letošní sezónou rozloučit co nejlépe. Urvat tři body se jim sice na kladenském ledě nepovedlo, za svůj výkon se ale stydět nemusí. Svou letošní barážovou premiéru si vyzkoušel i obránce David Škůrek, který zároveň asistoval u jediného olomouckého gólu. „Jsem samozřejmě rád, ale kdybychom vyhráli, bylo by to lepší,“ tvrdil skromně Škůrek.

Svůj poslední letošní zápas odehráli Kohouti na ledě kladenských Rytířů. Na první gól se čekalo až do závěru druhé třetiny, kdy zhruba po půlminutě využil nabídnuté početní výhody Pavel Patera. O necelých pět minut lovil Vošvrda puk ze sítě podruhé. Hanáci téměř bleskově odpověděli, síť se ale za Cikánkem tentokrát rozvlnila pouze jednou. Mora sice po výsledku 1:2 na body nedosáhla, svůj závěrečný zápas ale zvládla se ctí, k tomuto utkání totiž oba týmy nastoupily spíše z povinnosti.

„Každý si musel najít sám v sobě nějakou motivaci. Nechtěli jsme z toho udělat nějakou frašku, ale odehrát to se ctí. Sice jsme nevyhráli, ale myslím, že se za výkon nemusíme stydět. Možná nás trošku tlačili a my jsme se mohli pouštět trošku odvážněji do útoku, ale myslím, že to dopadlo ‚jakž takž‘,“ hodnotil střetnutí David Škůrek.

⇒ Obránce David Škůrek

Kladenští se do dvoubrankového vedení dostali po gólu v přesilové hře, a také po tom, co využili chyby před olomouckou brankou. „Já ten gól ani pořádně neviděl. Bylo to myslím z dorážky. Ten faul, co přesilovce předcházel, ale vůbec nemusel být. U toho druhého tam byl nahozený kotouč a dorážel ho hráč ze vzduchu, ale to by mělo být pohlídané,“ upozorňoval dvacetiletý bek.

Od druhého gólu Rytířů neuběhla ani minuta a Kohouti odpověděli. Ke slovu se dostala čtvrtá lajna Olomouckých. Přesným střelcem se stal Ondřej Švaňhal, kterému u gólu asistovali dva junioři, a to právě David Škůrek s Alešem Jerglem. „Trenér poslal na led naši lajnu, my se dostali do pásma a já nahodil kotouč na bránu a Švani (Ondřej Švaňhal) to tam dorazil,“ popsal gólovou spolupráci.

Pro Škůrka šlo o jeho první start v letošních barážových bojích. Během své letošní premiéry si připsal také svůj první bod mezi dospělými právě za asistenci u Švaňhalova gólu. „Ještě ráno jsem vůbec nevěděl, jestli pojedu. Trenér mi ale na rozbruslení řekl, že ano. Ze začátku jsem byl trochu nervózní, nevěděl jsem, do čeho půjdu, protože jsem přes měsíc nehrál, takže to pro mě bylo trošku těžké. První dvě střídání byla nervózní, ale pak už jsem si věřil. Za bod jsem samozřejmě rád, kdybychom vyhráli, bylo by to ale lepší,“ tvrdil hráč nosící dres s číslem tři.

Mladý obránce během letošního ročníku pomáhal především olomoucké juniorce, na svůj start mezi dospělými byl ale připraven. „Měl jsem jen zápasové volno, ale normálně jsem trénoval s Jirkou (Dopitou). Dostávali jsme s ostatními do těla, takže jsme byli připravení naskočit,“ prozradil.

Hanáci si svůj sen splnili už v předchozím střetnutí s Mladou Boleslaví, a tak si chtěli utkání na ledě Rytířů především užít. Poslední zápas sezóny 2013/2014 si nenechala ujít ani početná skupinka fanoušků Mory, která neváhala vyrazit přes celou republiku. „My jsme je slyšeli. Musíme jim poděkovat, že jeli takovou dálku, i když už to bylo rozhodnuté. Utkání jsme si užívali. Určitě tam bylo více chyb než obvykle, ale to proto, že jsme nebyli tak koncentrovaní,“ chválil olomoucký obránce.

Po náročné sezóně, ovšem se sladkou tečkou na závěr, tak mohou hokejisté v červenobílých dresech odložit svou výstroj a výzbroj a užívat si zaslouženého volna. „Dostaneme nějaké volno, ale teprve se upřesní, jak dlouhé bude. Musíme se totiž dobře připravit na příští sezónu v extralize,“ věděl Škůrek.