Nevyužili jsme naše přesilovky a bez gólu vyhrát nemůžeme, říká Oldřich Horák

Luděk Stránský
O L O M O U C - V prvním domácím semifinálovém utkání se Kohoutům nepodařilo snížit stav série proti Pirátům z Chomutova. Olomoučtí se nedokázali gólově prosadit, naopak Severočeši se trefili hned třikrát a k postupu do finále jim chybí už jen jediná výhra. „Dva rychle obdržené góly nás zlomily. Byl to z naší strany nervózní zápas, chtěli jsme doma vítězství urvat,“ uvedl po utkání obránce Mory Oldřich Horák.

Po dvou neúspěšných kláních na severu Čech měli Hanáci jasný cíl. Poprat se v následujících domácích utkáních před vlastními fanoušky o vítězství. V sobotním střetnutí se to ale svěřencům trenérů Fialy a Tomajka nepodařilo, neboť s Piráty prohráli po výsledku 0:3.

„Bez gólu nemůžeme vyhrát. Škoda, že jsme nevyužili přesilovku čtyři na tři v první třetině, to byla velká šance,“ litoval po utkání mladý olomoucký bek Oldřich Horák.

Vzápětí ještě dodal: „Je to nepříjemné, ale teď už s tím nic nenaděláme. Musíme se soustředit na další zápas. V neděli na Chomutov musíme vletět, seřezat je a nedat jim ani kousek ledu zadarmo,“ burcuje mužstvo Horák.

⇒ Oldřich Horák

Ve druhém semifinálovém utkání na ledě Chomutova byli Olomoučtí vyrovnaným soupeřem Pirátů až do prodloužení, v sobotním domácím duelu se jim ale tak nedařilo. „Každý zápas je jiný. Tenhle zápas mi přišel z naší strany více nervózní, protože jsme hráli doma a chtěli jsme to urvat,“ zamýšlí se hráč s číslem 91.

Kohouti do poloviny druhé třetiny předváděli sympatickou hru, tlačili se do útoku, ale vyloženou šanci si vytvořit nedokázali. A poté v průběhu jediné minuty domácí celek zchladili Severočeši dvěma rychlými brankami.

„Síly poté asi ubývaly a ty obdržené góly nás zlomily. Když prohráváte 0:2 tak je to psychicky těžké, špatně se hraje, i když člověk pořád chce,“ vysvětloval jednadvacetiletý obránce.

K čemu se však Horák příliš vyjádřit nechtěl, byl výkon sudích a velký počet vyloučených hráčů. „My rozhodčí komentovat moc nemůžeme, ale každý fanoušek si mohl udělat vlastní obrázek. Radši se ale více nebudu vyjadřovat,“ říkal obezřetně.

Olomoucké také mohly po konci utkání mrzet nevyužité přesilovky, kterých bylo v duelu více než dost. „To je alfa a omega celého zápasu. Navíc teď v play-off přesilové hry rozhodují. Když nevyužijeme tolik přesilovek, tak nemůžeme pomýšlet na vítězství,“ ví Horák.

Co ovšem mladý člen zadních řad Mory uvítal, byla divácká návštěva, která přesáhla dokonce tři tisíce lidí. „Myslím, že diváckou podporu jsme zaznamenali všichni. Je to parádní, když můžeme hrát před tolika lidmi. Čím víc lidí, tím se každému hráči hraje lépe. A chtěl bych fanouškům poděkovat za to, že přišli,“ oceňuje příznivce hanáckého týmu Horák.

Pro Kohouty bude jejich následující nedělní zápas existenční ve vyřazovacích bojích. Pokud prohrají, sezóna pro ně skončí. „Teď už nemáme co ztratit, budeme hrát uvolněně. Zkusíme to zkorigovat a vrátit ještě celou sérii do Chomutova,“ ukončuje rozhovor Horák.

FOTO: Zdeněk Polák