O extraligu se budeme muset poprat, ví brankář Jakub Urbisch

Daniel Trombik
L I B E R E C – Do branky nastoupil v polovině utkání a s ním jakoby se na hole olomouckých hokejistů vrátilo ztracené sebevědomí. Dlouho držel naděje Hanáků na vyrovnání nepříznivého stavu, avšak ani jeho výkon k výhře nestačil, a Kohouti tak zakončili poslední zápas skupiny o umístění prohrou. Sezóna pro ně však nekončí – ještě je čeká nevyzpytatelná baráž a sám Jakub Urbisch ví, že bude velmi těžká.

Na první pohled vše nasvědčovalo tomu, že Tomáš Vošvrda přenechal brankoviště po čtyřech gólech svému mladšímu kolegovi dobrovolně. Šlo na něj totiž všeho všudy devět střel a čtyři z toho skončily za jeho zády. Nicméně až po zápase Jakub Urbisch vše uvedl na pravou míru: „Bylo dané, že se budeme střídat, před zápasem jsme se takhle domluvili. Tomáš měl chytat jenom půlku, aby se připravil na baráž,“ vysvětlovala naděje olomouckého brankoviště.

⇒ Brankář Jakub Urbisch

Do zápasu naskakoval za jednoznačného stavu 4:0 pro domácí, avšak sám byl následně pro Hanáky velkou podporou při mohutném dotahování na první pohled ztraceného zápasu. „Utkání jsme začali velmi špatně. Dostali jsme čtyři góly, navíc některé z přesilových her. Potom jsme to téměř dotáhli a svitla nám nějaká naděje, nicméně ten pátý gól jí definitivně pohřbil.“

Tři branky v rozmezí necelých tří minut Bílé Tygry velmi zaskočily. Trenér Pešán si vzal dokonce oddechový čas, aby své svěřence uklidnil a Home Credit Aréna, která se zprvu dožadovala nelichotivého "búra", prakticky ztichla. Taktický tah trenéra Liberce se ale nakonec ukázal jako správný, protože Kohoutům se již vyrovnávací gól vsítit nepodařilo. „Měli jsme tam pár šancí, ale nepřálo nám štěstí. Nespadlo to tam a nespadlo,“ kroutil hlavou osmnáctiletý talent.

Už dávno před zápasem bylo jasné, že Hanáci si i letos vyzkoušejí, jaké je to hrát baráž. Zúčastní se jí potřetí v řadě, avšak nyní poprvé z pozice extraligového týmu. Soutěž o setrvání v extralize bývá vždy velmi urputná ale také zrádná. Složení letošní čtveřice napovídá, že ani tato sezóna nebude výjimkou. „Všichni budou chtít jít do extraligy a my se o to budeme muset poprat,“ burcoval po utkání mladý gólman.

A jak hodnotí Jakub Urbisch šance jednotlivých mužstev na úspěch v baráži?„České Budějovice jsou ve stejné pozici jako my minulý rok, jednoduše se o to budou bít. Slavia udělá všechno pro to, aby se v extralize udržela a Chomutov bude také velmi těžký soupeř.“

Navíc zápasy s prvoligovými celky můžou být složitější v těch ohledech, že Olomouc na ně během letošního extraligového působení vůbec nenarážela. Přece jen například se Slávií toho Hanáci letos odehráli více než dost, ale rozjeté České Budějovice a Chomutov můžou mít vůči Kohoutům určitou výhodu. „Budeme mít určitě nějaké videorozbory, to už je na trenérech, oni se budou snažit určit nějakou taktiku,“ dodává závěrem osmnáctiletý strážce olomoucké svatyně.