Ocenění Kohout měsíce dubna si vychytal Tomáš Vošvrda!

Redakce
O L O M O U C – I tentokrát jste měli možnost hlasovat pro hráče, který byl v poslední měsíci uplynulé sezóny, a to dubnu, podle vašeho názoru tím nejužitečnějším. Nejvíce bodů získal podruhé během svého působení na Hané brankář Tomáš Vošvrda. Ten nastoupil do baráže až v její polovině, svými výkony vás ale přesvědčil o tom, že si ocenění Kohout měsíce rozhodně zaslouží.

I v posledním měsíci loňské prodloužené sezóny, a to v dubnu, jste měli možnost hlasovat pro hráče, který si podle vás zasloužil ocenění pro nejužitečnějšího hráče. V anketě Kohout měsíce jste tentokrát nejvíce bodů, rovných 322, poslali brankáři Tomáši Vošvrdovi. „Dost mě to překvapilo. Jestli jsem si to ale zasloužil těmi posledními zápasy sezóny, tak jsem za to šťastný a děkuji všem, kteří mi poslali hlas. Zvládli jsme to ale společně a nebylo to jen o mně,“ zdůraznil, že zásluhy patří celému týmu.

⇒ Brankář Tomáš Vošvrda

Pro pětadvacetiletého gólmana to není první ocenění. Už v minulé sezóně se stal Kohoutem měsíce září. „Já to nějak neřeším. Samozřejmě to člověka potěší, ale že bych na to každý měsíc čekal, to ne. Jsem rád, že se baráž zvládla a můžeme se připravovat na další extraligovou sezónu,“ řekl vysoký gólman.

Odchovanec Vítkovic už v několika rozhovorech přiznal, že po tom, co nastoupil do barážových zápasů, olomoucký tým téměř nepoznal. Své spoluhráče často chválil především za obětavost a zodpovědnost.

„Bylo to o to snazší, že jsem nastoupil za úplně jiným týmem než v lednu nebo v únoru, kdy jsme měli šňůru proher. Hlavní změna byla v tom, že kluci začali znovu padat do střel, takže my jsme přes ně puky viděli. Oni nám pokryli spodní část a my jsme si pohlídali střely na víko. Začali jsme více bojovat, a to bylo dobře,“ chválil.

Baráž dohrávala řada hráčů s menšími či většími zraněními. Výjimkou nebyli ani oba brankáři Mory. Paradoxně ale ne zrovna ideální situace Kohoutům pomohla zjistit, jak psychicky silný tým je. „Já už někde říkal, že tam pár velkých zranění bylo. Není potřeba se o tom moc bavit, protože něco stejně někteří nepochopí, ale my o tom v kabině věděli a stejně do toho všichni šli i pod injekcemi a podobně,“ prozradil maskovaný muž, který na Hané začíná svou třetí sezónu.

Sezóna 2014/2015 je ale minulostí a olomoučtí hráči už vyhlíží tu nadcházející. Cíl je jasný, vyhnout se baráži, nejen fanoušci by ale své oblíbence rádi viděli na příčkách zajišťujících klid. Jaké cíle má ale sám Vošvrda? „O osobních cílech nikdy nemluvím. Měl jsem dva v předchozích dvou letech a oba se podařilo splnit. Uvidíme, v jaké budeme letos sestavě a jak to bude vypadat v přátelských zápasech,“ dodal závěrem „Vošvec“.

Kohout měsíce dubna – TOP FIVE

1.      Tomáš Vošvrda         322 bodů
2.      Radim Kucharczyk      313 bodů
3.      Tomáš Rachůnek        156 bodů
4.      Jan Knotek            151 bodů
5.      Pavel Patera           87 bodů

Jednotlivé měsíční výsledky se sčítají tímto způsobem: první místo v měsíčním bodování = 10 bodů, druhé místo = 9 bodů atd.

Po posledním hlasovacím měsíci známe i hráče, který se podle vašich hlasů stal nejlepším hráčem Mory v uplynulé sezóně. Stal se jím útočník Rostislav Marosz.

Kohout sezóny – konečné pořadí do 10. místa

1.        Rostislav Marosz           45 bodů