Olomouc vyráží do Baťova města! Podaří se jí porazit Berany?

Martin Vavruša
O L O M O U C – Příprava Kohoutů pokračuje třetím zápasem. Po výhře nad jihlavskou Duklou a porážce od třineckých Ocelářů, je čekají zlínští Berani, s nimiž v loňském ročníku Tipsport extraligy sehráli šest utkání s bilancí čtyř výher a dvou porážek. Zlín ale po neúspěšné sezóně sáhl k několika velkým změnám v kádru i ve vedení. Podaří se Hanákům navázat na úspěchy loňské sezóny? Utkání začíná v 18:00.

ŘEKL PŘED UTKÁNÍM: Jakub Herman

Ve čtvrtek sehráli Kohouti na domácím ledě přátelské utkání s Třincem, kterému však podlehli 2:4. Nevyšla nám hlavně druhá třetina. Asi během deseti minut jsme dostali tři góly a pak se to těžko dohánělo. V té třetí jsme se zase trochu vzpamatovali. První a třetí třetina se dá hodnotit ještě pozitivně, sice jsme tam nedali góly z šancí, které jsme měli, ale je to příprava a je to od toho, abychom se připravili na sezónu,“ věděl Jakub Herman.

⇒ Útočník Jakub Herman

Po druhé třetině měl trenér Venera v kabině jistě co říct, přihlédl však také k tomu, že je to jen přátelské utkání. „Nějaké výtky samozřejmě přišly, to tak prostě bývá. Stáhlo se to na tři pětky a snažili jsme se zápas ještě zvrátit, i když to byla příprava, chtěli jsme s tím něco udělat,“ svěřil se olomoucký útočník.

Sám Herman se v utkání blýskl dvěma brankami a stal se tak jediným střelcem Olomouce. „To nijak neřeším, je to příprava. Naopak jeden gól, co jsme dostali, šel zase na můj vrub. Ale určitě jsem rád, že jsem dal dvě branky, potěší to a člověku to zvedne sebevědomí na ledě, v herním projevu. Kdyby to tak pokračovalo, vůbec bych se nezlobil,“ usmíval se hráč, jenž v loňské sezóně oblékal dres s číslem 71.

Stejně jako v uplynulém ročníku, také letos se ale Kohouti musejí poprat s nízkou produktivitou v přesilových hrách. „Přesilovky byly zase špatné, dokonce jsme i dostali gól v naší přesilovce, z trestného střílení. Pak tam bylo dvakrát přečíslení dva na jednoho nebo tři na jednoho, takže tuhle disciplínu musíme zlepšit. Vloni jsme s tím měli problémy a přesilovky v dnešní době rozhodují zápasy. Měli bychom na tom zapracovat a dávat z nich góly,“ řekl rodák z Přerova.

Také v dalším utkání Kohouti změří síly s jedním ze svých soupeřů z extraligy, tentokrát pojedou do Zlína. „Je to příprava a nevím, kolikátý zápas hraje Zlín, ale hlavní je, abychom se dobře připravili na sezónu. Navíc těžko říct, jaký tam bude led, jaké budou podmínky. Může to být pěkný hokej, ale bude to takové spíš bojovné,“ vyhlížel úterní zápas Jakub Herman.

Z KABINY SOUPEŘE: Noví hráči, nový sponzor a nový manažer

Změny ve zlínském hokeji odstartovaly už v průběhu loňského ročníku, kdy tým vyměnil trenéry i jednatele klubu a bylo rozhodnuto také o odchodu PSG z pozice generálního sponzora. V létě pokračovaly výměnou generálního manažera, kterým se stal hokejový expert Martin Hosták. Ten dojednal mimo jiné nového generálního sponzora, jímž se stala společnost Aukro. Klub tak do nového ročníku extraligy ponese nový název, Aukro Berani Zlín.

⇒ Aukro Berani Zlín

Brankářská dvojice Ševců se pro příští rok nemění, i nadále bude branku střežit Libor Kašík a záda mu bude krýt Tomáš Štůrala. Obrana už doznala větších změn, Berani se museli především smířit s koncem kariéry Miroslava Blaťáka a Jiřího Marušáka. Kromě toho tým opustil Oldrich Kotvan, který zamířil do Mladé Boleslavi. Na druhou stranu se do týmu vrátili David Nosek (z Třince) a Tomáš Valenta (ze slovenského Zvolena).

Ještě větší ránu schytaly útočné řady. Z elitní formace Holík, Říčka a Bukarts zůstal pouze lotyšský útočník. Zatímco Holík šel zkusit štěstí do KHL, Říčka zamířil do Sparty. K Ševcům se naopak vrátili Tomáš Fořt a Pavel Klhůfek.

V přípravě na další sezónu za klub nastupuje také řada hráčů na zkoušku, kteří si své místo v sestavě musejí teprve vybojovat. Ti strávili loňskou sezónu většinou v Přerově, je však mezi nimi také lotyšský reprezentační obránce Ralfs Freibergs