Olomoučtí hokejisté a vedení klubu podpořili projekt Šťastné a chlupaté

Zuzana Spurná
O L O M O U C – V pondělí 18. prosince se na olomouckém zimním stadionu nesešli jen zaměstnanci HC Olomouc, vedení klubu a hráči, ale také tři čtyřnozí mazlíčci. Olomoucký klub se totiž rozhodl podpořit projekt „Šťastné a chlupaté“, který se zaměřil na pomoc útulkům v nouzi. Hráči a vedení klubu mezi sebou vybrali finanční obnos, za který se pak nakoupily granule, psí pamlsky a hračky, které poputují do otrokovického „Útulku Jinak“. A zkontrolovat, co tamní chráněnci dostanou, symbolicky přišli Ben, Kambodža a Samantha.

Útulek, kterému granule, hračky a pamlsky budou předány, tedy „Útulek Jinak“ je v určitém směru výjimečný. Je určený pouze pro 12 – 15 psů tak, aby se jim majitelka útulku mohla věnovat a alespoň trochu vynahradit rodinu. Často si také přebírá psy z okolních útulků, kteří už na své majitele čekají poměrně dlouho nebo jsou problémoví.

U předání nesměli kromě Bena – psa sportovního manažera Josefa Podlahy, Kambodži – štěněte speakera Iva Spisara a Samanthy – fenky šéfredaktora Olomoucké Drbny Jakuba Wittky chybět ani hráči, kteří mají sami k psům velmi blízko. U stromečku s dárky se tak sešli Jan Jaroměřský, Vilém Burian a Jan Eberle. „Vždycky je fajn útulky podpořit. Sám mám psa a bohužel sleduju, že spousta psů končí v útulcích. Je hezké vidět, že jsou lidé, kteří se o ně starají,“ řekl Jan Eberle.

A právě Jan Eberle, Vilém Burian a Kevin Sundher se v minulém roce zúčastnili i předání dárků olomouckému útulku. Že by ale olomouckého útočníka lákalo odvést si nějakého psa domů? „Už jednoho mám a i tak je to dost velký závazek a složité vymyslet, kdo se psem půjde. Druhého už by mi asi nepohlídali,“ uvažovala olomoucká patnáctka.