Olomoučtí hokejisté kopli do vrtule

Klub
O L O M O U C - Kohouti se dnes zapojili do charitativního štafetového běhu Kopni do vrtule. Běžecký tým tvořili útočníci Jan Bambula, Matěj Kořenek a Petr Kolouch, dále obránce Dalibor Řezníček a marketingový manažer Simon Vejtasa.

„Běhám docela rád. Máme s přítelkyní psa, takže s ním vždy vyrazím a díky němu mě to baví o to víc“, řekl před startem Dalibor Řezníček. „Když si nezvrtnu kotník, tak bych měl doběhnout do cíle,“ dodal se smíchem.

Ačkoliv jsou hokejisté během sezóny hladoví po vítězství, tentokráte si šli akci spíše užít. „Šli jsme sem hlavně s cílem se nezranit a pokračovat dobře v přípravě, ne trhat rekordy (úsměv). Jde spíše o to ukázat veřejnosti, že se vše vrací do normálu. Spousta lidí teď seděla přes rok doma a tohle by mohl být takový impuls k tomu, že je sport zpět,“ uzavřela letní olomoucká posila.

Poté Řezníček společně s Janem Bambulou a Simonem Vejtasou převzal štafetový kolík od Jana Tomajka, Martina Majora a Petra „Johna“ Uličného. Po úspěšném absolvování svého úseku trasy pak trojice běžců předala štafetu Matěji Kořenkovi s Petrem Kolouchem. „Běželo se nám dobře, byla tu super parta. Jsme rádí, že jsme se toho mohli zúčastnit a doufáme, že to motivuje ke sportu i širokou veřejnost,“ komentoval akci útočník s jednaosmdesátkou na zádech.

Kromě olomouckých hokejistů se do tohoto projektu v srdci Hané zapojili i fotbalisté Sigmy Olomouc a ženský volejbalový tým. Výtěžek startovného poputuje Výboru dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové na boj proti obezitě.